Jedną z popularniejszych ofert w salonach samochodowych stają się profesjonalne programy sprzedaży aut… używanych. W Grupie Polbis takich pojazdów, które mają i gwarancję, i stan porównywalny do nowych, jest zwykle w ofercie około setki. To kuszące propozycje również dlatego, że korzystają z tych samych instrumentów zakupu i wynajmu, co nowe auta. Co jeszcze oferują dwa podstawowe programy – Audi Select: plus oraz Certyfikowane Używane?

Polbis Auto samochody używane Audi- Select: plus

Już sama nazwa programu przenosi w świat samochodów ze słynnymi czterema pierścieniami na atrapie chłodnicy. Współczesne modele Audi to majstersztyk technologiczny – ich hasło promocyjne „przewaga dzięki technice” ma odzwierciedlenie w osiągach i prowadzeniu, więc tym bardziej należy użytkować modele, które mają nieskazitelną przeszłość. Dlatego program Audi Select: plus daje gwarancję posiadania właśnie takiego. Nawet gdyby miał on i osiem lat, i 150 tys. km przebiegu, to wciąż nie odbiega od nowego. Wszystko jest bowiem kwestią weryfikacji auta, które spełnia wymogi programu. A w ofercie zdarzają się też takie rodzynki, jak ostatnio, które mają śladowy przebieg, np. 200 km. – Jako autoryzowany diler marki Audi mamy dostęp do platformy zakupowej fabryki, gdzie jest duży wybór świetnie wyposażonych aut właśnie z symbolicznymi przebiegami. Są też samochody, które wracają z najmów, z udokumentowaną historią i przeglądami, bo przez cały czas użytkowania były pod naszą opieką serwisową – mówi Tomasz Piekarski, kierownik działu samochodów używanych w grupie Polbis Auto.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

Dokładna weryfikacja przez…117 punktów auta

W programie Audi Select: plus są zatem tylko auta z udokumentowaną przeszłością zakupową i serwisową. Najczęściej to nabyte w sieci dilerskiej egzemplarze będące pod stałą opieką dilera oraz bez historii wypadkowej (weryfikowane są rangi zdarzeń, bo są przypadki, że auto miało np. lakierowany w serwisie autoryzowanym zderzak po tzw. obcierce parkingowej, co nie stawia go na równi z autem powypadkowym, w którym aktywowały się poduszki powietrzne). Ale najważniejszą weryfikację stanowi sprawdzenie aż 117 punktów auta, od formy wizualnej, przez ścieżkę diagnostyczną, po jazdę testową. Sprawdzana jest kondycja techniczna, a nawet… czystość schowków. – Dopiero po tak rzetelnej weryfikacji auta wydajemy decyzję czy dany egzemplarz zakwalifikował się do programu sprzedaży aut używanych Audi Select: plus i można udzielić mu gwarancji – wyjaśnia Tomasz Piekarski. – To komfort użytkowania, bo przez najbliższe dwa lata nie mamy niespodziewanych kosztów napraw, tym bardziej, że w przypadku konieczności wymiany części eksploatacyjnych, auto przed sprzedażą ma je właśnie wymienione – dodaje Tomasz Piekarski.

Do tego jest dwuletni pakiet assistance oraz pakiet wsparcia instrumentów finansowania jak w przypadku aut nowych, a więc: najem długoterminowy, kredyt, bądź leasing.

Gwarancja w programie ma dwa poziomy: platynowy, obejmujący auta do pięciu lat, które korzystają z gwarancji jak fabryczna oraz złoty, który dotyczy aut maksymalnie ośmioletnich z przebiegiem nie większym niż 150 tys. km. Wówczas gwarancja obejmuje 14 głównych podzespołów. Niezależnie od poziomu, auta te mają dwuletni okres gwarancji oraz bezpłatny dwuletni pakiet serwisowy (wymiana olejów i filtrów).

Polbis Auto samochody używane- certyfikacja

Grupa Polbis Auto sprzedaje także używane i zweryfikowane modele nie tylko spod szyldu swoich koncernowych marek: Volkswagen, Skoda, Cupra. Do programu Certyfikowane Używane są włączane auta pozostałych marek, o ile przejdą tę samą 117-punktową procedurę weryfikacyjną, jak w Audi Select: plus. Podobne jest też ich pochodzenie: od klientów salonu, którzy kupili kolejne nowe auto i dotychczasowe zostawiają w rozliczeniu, po zakończonym leasingu oraz kontrakcie Volkswagen Bank, auta podemonstracyjne oraz samochody użytkowane przez importera.

Auta te mają udzielone co najmniej roczne gwarancje – co ważne – obowiązujące w dowolnym serwisie autoryzowanym na terenie Europy. – W przypadku tego programu również stosuje się dogodne formy finansowania, a nawet można zostawić dotychczas użytkowane auto w rozliczeniu – podkreśla Tomasz Piekarski. – Jest nawet prawo do wymiany zakupionego u nas auta z programu Certyfikowane Używane w pierwszym tygodniu użytkowania, gdyby okazało się, że ujawniły się jakieś fabryczne wady. Nigdy nie mieliśmy jednak takiego przypadku, co świadczy o zadowoleniu klientów.

Polbis Auto samochody używane- personalizacja i zabezpieczenia, jak prosto z salonu

Na życzenie przyszłych właścicieli auta są też specjalnie przygotowywane, np. mają zabezpieczony lakier powłokami ceramicznymi, bądź są spersonalizowane pod kątem doposażenia.

Popularność markowych programów sprzedaży, jak Audi Select: plus czy Certyfikowane Używane, wynika nie tylko ze sprzedaży rzetelnie zweryfikowanych i pewnych egzemplarzy. Analizując ceny sprzedaży okazuje się, że pokrywają się one ze średnimi rynkowymi. Dlatego jest to dynamicznie rozwijająca się gałąź handlu przy firmowych salonach. W nowym kompleksie grupy Polbis Auto na olsztyńskich Dajtkach (debiut już latem) są nawet dwie specjalnie zaprojektowane przestrzenie tylko na auta używane: 75 na Certyfikowane Używane i 25 na Audi Select: plus.

Tekst: Rafał Radzymiński

obraz: arch. Polbis Auto

Polbis Auto

VW / Audi – Olsztyn, ul. Rataja 15

Skoda – Olsztyn, ul. Partyzantów 26

polbisauto.pl

Nowa lokalizacja: róg ulic Sielskiej i Lotniczej