PATRONAT MEDIALNY | Lowrance Liga Mazurska Liga Spinningowa - MADE IN Warmia & Mazury

PATRONAT MEDIALNY | Lowrance Liga Mazurska Liga Spinningowa

Lowrance Liga Mazurska Liga Spinningowa MLS to cykl prestiżowych zawodów wędkarskich z łodzi, organizowany dla zawodników z całej Polski, od trzech lat na najpiękniejszych jeziorach naszego województwa. Biorą w nich udział najlepsi wędkarze spinningowi z Polski – wśród nich są wielokrotni medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Polski.
Do tej pory organizowaliśmy zawody na jeziorach:
Dadaj – Biskupiec
Roś – Pisz
Kisajno – Giżycko
Mamry – Węgorzewo
Śniardwy – Pisz
Orzysz – Orzysz

W 2024 roku cykl zawodów rozpoczniemy w maju na jeziorze Mamry, następnie na jeziorze Niegocin, a na koniec na jeziorze Kisajno.

Finał zawodów, który jednocześnie będzie nagrodą dla najlepszych drużyn w tryptyku zawodów, odbędzie się na najsłynniejszym w Polsce, obfitującym w potężne szczupaki i sandacze zbiorniku Bielinek.
Liga MLS jest organizowana od 2021 r. i jest znakomitą formą promocji regionu Warmii i Mazur, promocji pięknego sportu, jakim jest wędkarstwo spinningowe, pokazuje niesamowity urok naszych akwenów i piękno przyrody. Zawody idealnie wpisują się w strategię promocji turystyki regionu. Są też znakomitą okazją pokazania naszych przepięknych, obfitując w piękne ryby jezior, jednocześnie wpisując się w dynamicznie rozwijającą się gałąź turystyki wędkarskiej, gdzie jest to okazja dla wielu właścicieli miejsc noclegowych, restauracji, dzierżawców wód, do poszerzenia swojej oferty turystycznej. Turystyka wędkarska pozwala znacząco wydłużyć sezon, bo spininingiści najlepsze efekty osiągają w maju oraz bardzo późną jesienią, kiedy obłożenie miejsc noclegowych jest znacznie mniejsze.

Zresztą zaczyna to dostrzegać branża turystyczna poprzez rozwój infrastruktury koniecznej do obsługi dużych łodzi wymagających profesjonalnych slipów.
Od początku pomysłodawcą i organizatorem MLS jest Maciej Żejmo z Olsztyna, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Polski. Bazując na swoim doświadczeniu udało mu się stworzyć światowy poziom zawodów, o czym świadczą bardzo liczne pozytywne komentarze i opinie biorących w nich drużyn, jak i wspierających zawody sponsorów.

Data

maj 11 2024 - lis 24 2024
Ongoing...

Czas

11-12 maja, jezioro Mamry - Ostoja Dwa Jeziora, Półwysep Kal. 21-22 września, jezioro Niegocin, 11-12 października, jezioro Kisajno, 23-24 listopada, jezioro Bielinek
08:00 - 18:00

Lokalizacja

Jeziora na Mazurach
Kategoria