Hotel Mazurski Raj od lat zaskakuje modernizacją poszczególnych stref, ale na ten sezon szykuje dla gości jeszcze większą niespodziankę. Właśnie zakończy się rozbudowa obiektu. Hotel planuje też podwyższenie kategoryzacji do czterech gwiazdek. Spełniając dodatkowe wyższe wymogi standardów hotelowych i bezpieczeństwa, obiekt usytuowany w sercu Mazur staje się jednym z niewielu hoteli zapewniającym tak liczne atrakcje.

Mazurski Raj – w harmonii z ludźmi i naturą

Hotel Mazurski Raj w Rucianem-Nidzie zmienia się od 2013 roku. Do dyspozycji gości oddaje 173 komfortowe
pokoje i 12 luksusowych apartamentów, w tym jeden
prezydencki z dwoma saunami i możliwością wynajęcia na
wyłączność tarasu z barem i jacuzzi. Kolorystyka
nowoczesnych pomieszczeń nawiązuje do barw
mazurskiej natury. A gościom lubiącym większą przestrzeń
i intymność, hotel proponuje 18 domków w ogrodzie.
Projekt architektury wnętrz, stref publicznych i pokoi to
wizja Angeliki Szubierajskiej, wiceprezes hotelu.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

– Skoncentrowaliśmy się na reprezentacyjnym lobby, SPA, oraz wyjątkowych apartamentach. Projekt jest inspirowany otaczającą nas naturą, która z pobliskich lasów i jeziora wkracza do naszych wnętrz. Zależało nam, aby całość była subtelna i nowoczesna. Jestem pewna, że Mazurski Raj w nowej odsłonie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości –  mówi Alicja Kostyk, dyrektor Hotelu Mazurski Raj.

Wszystkie zmiany zostały wprowadzone na przełomie 2023 i 2024 roku. A modernizacja jest
możliwa dzięki środkom unijnym, o które hotel wystąpił do PARP.

Relaks i aktywny wypoczynek dla całej rodziny

Ruciane-Nida to idealne miejsce na relaks o każdej porze roku. Miłośnicy leśnych spacerów czy wodnych szaleństw znajdą tutaj wiele atrakcji. W hotelu Mazurski Raj można wynająć rowery, hulajnogi elektryczne, quady i buggy na wycieczki po okolicy. Miłośnicy rejsów mogą wybrać się w podróż katamaranem po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

W obiekcie znajduje się również salon gier z automatami i symulatorami VR, kręgielnia, bilard, wirtualna strzelnica, korty tenisowe, siłownia zewnętrzna, hala sportowa oraz ścianka wspinaczkowa.

W hotelowej marinie może w komfortowych warunkach cumować 160 jednostek pływających. Dla stałych rezydentów hotel udostępnia hangar na zimowanie łodzi i świadczy usługi serwisowe. Dostępne są również slip, sliptrailer oraz dźwig do wodowania łodzi.

Hotel oferuje również szeroki asortyment sprzętu wodnego – nowoczesne łodzie do uprawiania sportów wodnych, skutery i łodzie typu houseboat – idealne do zwiedzania Mazur szlakiem wodnym.

Goście poszukujący relaksu już w 2024 roku będą mogli skorzystać z nowej strefy z basenem, brodzikiem dla dzieci i jacuzzi. W strefie SPA znajdzie się jedno z największych w kraju saunarium tylko dla dorosłych. SPA wzbogaci się o 110 nowoczesnych gabinetów zabiegowych oferujących masaże i pielęgnację ciała naturalnymi kosmetykami.

Rebranding, czyli witajcie w świecie mazurskich legend

Wraz z rozbudową
hotel zmienia swojelogo. Nowa identyfikacja
wizualna odzwierciedla bogactwo kultury regionu. Logo nawiązuje do fascynującej miłosnej legendy. Kochankowie – Beł i Dana, to bohaterowie opowieści, która przez wieki była integralną częścią Mazur, a teraz jest centralnym motywem logotypu. Złoty kolor podkreśla dążenie do luksusu i najwyższej jakości
usług. Towarzyszące mu dwie mocne barwy, granat i zieleń, nie tylko przywołują naturalne piękno Mazur – Puszczy Piskiej i jeziora Bełdany, lecz
również symbolizują elegancję.

Motyw mazurskich legend m.in. o królu Sielaw, Pięknej Galindzie czy Smętku i Kłobuku, będzie obecny w całym obiekcie.

Goście już mogą spędzić weekend czy wakacje w Mazurskim Raju. Ruszyła przedsprzedaż usług.

Możliwy jest również zakup korzystnych pakietów, które gwarantują specjalne
programy dostosowane do rodzaju pobytu i okazji, np. zaręczyn.

Cena za nocleg zaczyna się od 780 zł.

Mazurski Raj | Piaski 5, 12-220 Ruciane Nida | recepcja@mraj.pl | +48 87 425 21 00 | www.mazurskiraj.pl

Źródło dofinansowania projektu: Umowa nr POPW.01.03.02-28-0009/19-00 o dofinansowanie Projektu nr POPW.01.03.02-28-0009/19 “Mazurskie Legendy” w ramach Program Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia Działania 1.3 Ponadregionalne powiązania kooperacyjne Poddziałania 1.3.2 Tworzenie sieciowych produktów MŚP.