Dzieci poszły do szkoły, więc my zaczęliśmy bawić się klockami. Trzecia edycja konferencji biznesowej WIR: Wiedza-Inspiracje-Relacje, którą zorganizowaliśmy we wtorek, była najbardziej zaskakująca z dotychczasowych. Temat? Kreatywność w biznesie. Na stole? Klocki LEGO.

Klocki to tylko fragment części warsztatowej, która pokazała jak na przykładzie prostych zabaw i wyzwań pobudzać myślenie wykraczające poza standardowe ramy. Bo o pozycji firmy na rynku świadczy też jej bystrość, przebojowość, nieszablonowość i awangardowe podejście. Tylko jak wyzwolić twórczy umysł w biznesie zmagając się z codziennymi sprawami?

W rozgrzewkowej formie, ale i właśnie o koniecznej rozgrzewce, która uruchamia kreatywne myślenie, w temat konferencji wprowadził Michał Bartoszewicz, doświadczony wykładowca, ale i dyrektor kreatywny w naszej redakcji.

Widzieliśmy po entuzjazmie, że najwięcej emocji wyzwoliło w was układanie klocków podczas warsztatów firmy Bricks4Biz®. Wyobraźnię, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, można za ich pomocą pobudzać bez granic. Wystarczy wyzwanie –  jak ułożyć z klocków rozwiązanie zadanego problemu: rozładowanie kolejek do kas w popularnym markecie.

Do panelu dyskusyjnego o kreatywności w biznesie zaprosiliśmy praktyków, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i przykładami prosto z życia: Dagmarę Alsztyniuk kierującą kreatywnymi zespołami tworzącymi strategie rozwoju brandów, dyrektorkę marketingu w zabart.com, Bartka Ciruta, właściciela agencji kreatywnej CIRUT DESIGN oraz nieszablonowego artystę malarza, performera, ale też wcześniej doświadczonego dyrektora kreatywnego agencji marketingowych Roberta Listwana.

Tradycyjnie konferencję wieńczą tzw. szybkie randki biznesowe. To wymiana kontaktów i doświadczenia z nowo poznanymi przedsiębiorcami. Te relacje często owocują współpracą, a na pewno bogatszym zestawem wizytówek po konferencji.

 

  • Organizatorem cyklu konferencji BIZNES WIR jest redakcja MADE IN Warmia & Mazury.
  • Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie #zdrowe życie, czysty zysk
  • Podczas konferencji dostępny był mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, który tradycyjnie cieszył się sporym zainteresowaniem przedsiębiorców.
  • Partnerem wydarzenia jest Restauracja Przystań – tegoroczny cykl konferencji organizujemy na sali konferencyjnej z wyjątkowymi widokami na jezioro Ukiel (a jak mawiają specjaliści, patrzenie na wodę sprzyja kreatywności).

W listopadzie zapraszamy na ostatnią w tym roku konferencję z cyklu BIZNES WIR.

 

Partnerzy Wydarzenia:
  • Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego Warmia i Mazury. Zdrowe życie, czysty zysk.
  • Restauracja Przystań

Zapraszamy do fotorelacji