Biwak pod namiotem czy komfortowa przestrzeń do wypoczynku? Wioska Wakacyjna Glamila na Mazurach łączy i sielskość, i wygodę. Przyszłość w turystyce należy do miejsc autentycznych, które przywołują sentymenty starszych gości, a młodszych wciąga w świat natury.

Wioska Wakacyjna Glamila na Mazurach: mazurska świeżość, powrót do korzeni

Mimo że to dopiero pierwszy sezon działalności Glamilii, goście rezerwują pobyt w ciemno. Atutów w pachnącej świeżością mazurskiej Wiosce Wakacyjnej nie brakuje: brzeg malowniczego jeziora Dejguny, nowoczesna infrastruktura do wypoczynku, lokalne produkty, a przede wszystkim dzika natura 24 godziny na dobę. Nie cichnie tu szum jeziora ani kumkanie żab. Swoboda niczym na biwaku, za to bez wyrzeczeń.

– Myślę że my, Polacy, mamy już przesyt przepełnionymi kurortami i hotelowymi „złotymi klamkami”. Nasyciliśmy się luksusem i z powrotem szukamy miejsc do wypoczynku, które pozwalają nam na kontakt z naturą, nieskrępowaną atmosferę – przyznaje Kamila, współwłaścicielka Glamilii pod Giżyckiem.

Holenderski glamping na Mazurach

Glamping jest niezwykle popularny w Holandii, skąd sprowadziliśmy nasze namioty. To nowoczesny sposób na wakacje na campingu, łączy potrzebę kontaktu z dziką przyrodą, bez konieczności rezygnowania z komfortu, intymności.

Dziesięć zatopionych w zieleni, ale oddalonych od siebie przestronnych namiotów, a w nich wszystko to, co potrzebne do wypoczynku 4–7 osobowej rodziny: dwie sypialnie, łazienka i livingroom z wyposażonym w pełni aneksem kuchennym. Wygodny taras pozwala na celebrowanie posiłków pod chmurką, a urozmaicają je zioła i warzywa z ekologicznych mini-ogródków przy każdym z namiotów.

Wioska Wakacyjna Glamila na Mazurach: przy okazji wakacji dowiedz się, jak powstaje żywność albo jakie są cykle przyrody

– Często dzieci z dużych miast nie wiedzą jak powstaje żywność, która widzą w sklepach – przyznaje Kamila. – Przy okazji wypoczynku można poznać u nas cykle przyrody, zobaczyć jak się uprawia warzywa czy hoduje zwierzęta. Nasz ośmiohektarowy teren wyposażyliśmy w domki lęgowe dla ptaków i wiewiórek, kryjówki dla jeży, nie kosimy trawy, aby było jak najbardziej naturalnie.

Właściciele dbają także, aby wakacje w Gamilli kojarzyły się ze smakiem wiejskich produktów. Każdego ranka na gości czekają przy namiotach kosze pełne przysmaków – lokalnych serów, wędlin, domowego chleba, jaj od szczęśliwych kur i przetworów.

– Jesteśmy rolnikami i miłośnikami życia w zgodzie z naturą, lokalnych sezonowych produktów – przyznaje właścicielka. – Chcemy dzielić się i promować ten potencjał domowych wyrobów, tworzonych z sercem przez naszych sąsiadów. Robimy wszystko, aby wakacje u nas kojarzyły się nie tylko z wyjątkową atmosferą, ale i zapomnianym smakiem z małych manufaktur i gospodarstw.

Niedaleko od wioski znajduje się Mazurska Pętla Rowerowa ze szlakiem GreenVelo

Nieopodal Wioski Wakacyjnej Glamila znajduje się Mazurska Pętla Rowerowa połączona ze szlakiem GreenVelo. Do dyspozycji małych i dużych gości są rowery, a właściciele opracowali trasy rowerowe prowadzące do okolicznych zabytków i atrakcji turystycznych. A na tych, którzy wolą wypoczynek na wodzie, czeka komfortowy katamaran i kajaki. Jezioro Dajny objęte strefą ciszy to akwen dla miłośników odpoczynku niezakłóconego rykiem silników motorówek.

Wioska Wakacyjna Glamila na Mazurach: możesz wejść w tryb offline i odnaleźć kontakt z naturą

– Nie mamy telewizorów na teremie Glamili, a jedynie WI-FI z myślą o tych, którzy np. pracują zdalnie – tłumaczy właścicielka. – Za to oferujemy ciszę i atrakcje, o jakie trudno w metropoliach. Zanim otrzymaliśmy pierwsze recenzje w internecie, na portalach posypały się rezerwacje. Myślę, że przyszłość w turystyce należy do miejsc autentycznych, które oferują atrakcje dla kilku pokoleń. Zapewniamy wakacje, jakie kiedyś spędzało się u babci na wsi. Proste przyjemności, z ryczeniem krów i śpiewem ptaków w tle, z możliwością biegania boso po trawie i skubaniem warzyw prosto z grządki.

  • Tekst: Beata Waś
  • Obraz: Marcin Łobrów
  • Wioska Wakacyjna Glamila
  • Sterławki Średnie 36, Giżycko
  • tel. 780 109 523
  • glamilaglamp@gmail.com
  • glamila.pl