Co sprawia, że goście od lat z przyjemnością wracają wciąż do tego samego hotelu? Renoma olsztyńskiego Przystań Hotel & Spa obiegła już nie tylko kraj, ale stała się wizytówką wypoczynku dla turystów przybywających do stolicy Warmii z zagranicy.Przystań Hotel & Spa stale rozbudowuje ofertę, zwracając uwagę na potrzeby wszystkich gości. I dlatego jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku na Warmii i Mazurach.

Największe wrażenie robi oczywiście lokalizacja Przystań Hotel & SPA. Jego część została umieszczona bezpośrednio na wodzie. Bez dwóch zdań – największe w Olsztynie jezioro Ukiel jest też najatrakcyjniej zagospodarowanym na Warmii. Wielokrotnie nagradzana infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa wokół jeziora, baza sportów motorowodnych i wypełnione jachtami porty tworzą przystań na różne okoliczności. Ten adres to wyjątkowa lokalizacja na mapie Warmii. Kompleks działa zgodnie z filozofią wellbeing. – Dbamy o nią na wszystkich płaszczyznach, zaczynając od obsługi gościa w każdej z dostępnych naszych stref, a na atrakcjach kończąc – wyjaśnia Anna Piotrowska z Przystań Hotel&Spa.

Przystań Hotel & Spa: hotel, restauracja, SPA to wszystko jest dopięte na ostatni guzik

Zarówno hotel, jak i restauracje oraz strefa SPA, zostały stworzone z wyjątkową dbałością o efekt końcowy. Sama architektura subtelnie wtapia się w otoczenie, uzupełniając urok okolicy. Wystrój wnętrz z kolei do natury regionu. Na ścianach hotelu wiszą prace lokalnych artystów, więc już od wejścia można kontemplować dzieła Roberta Listwana, Edy Jukov czy Jana Pruskiego. – W każdym szczególe stawiamy na podkreślanie naszej regionalności. To nas wyróżnia – dodaje Anna Piotrowska.

Dlatego też i w kuchni restauracji Przystań oraz Port można znaleźć potrawy przygotowywane na bazie lokalnych składników: świeżych ryb, grzybów, owoców, ziół i warzyw. – W restauracji Przystań dania przygotowywane są niezmiennie na podstawie tych samych przepisów od 23 lat – podkreśla Anna Piotrowska. W obydwu restauracjach organizowane są pokazy gotowania na żywo. Warto je zobaczyć również ze względu na otoczenie – bliskość jeziora znakomicie wpływa na samopoczucie. Klimat czuć nie tylko podczas posiłków, ale także podczas popołudniowej kawy, którą można delektować się na hotelowym pomoście ze spektakularnym widokiem.

Olsztyńska oaza filozofii wellbeing

Na dobry wypoczynek wpływają nie tylko bliskość natury oraz znakomita kuchnia. Prawdziwy wellbeing to także troska o własne ciało i umysł. Dlatego hotelowe SPA otwarte jest także na wizyty osób, które nie są gośćmi hotelu, podobnie zresztą jak restauracje, która mają swoją renomę nie tylko u przyjezdnych, ale i mieszkańców regionu.

W hotelowym SPA ma się poczucie komfortu i aury bezpieczeństwa. Stosuje się tu nieinwazyjne metody. Wśród profesjonalnych zabiegów znajdują się m.in. maderoterapia i masaż mioplastyczny. Podobnie jak w całym kompleksie, tak i w SPA klient na każdym kroku otrzymuje poczucie bycia zaopiekowanym.

Goście podczas pobytu w hotelu wypoczywają zgodnie z własnym wyobrażenie idealnego relaksu – jedni chcą ciszy i spokoju, inni mogą całymi rodzinami brać udział w dedykowanych atrakcjach. W Przystań Hotel&Spa odbywają się m.in. warsztaty Lego® Serious Play® oraz występy Hanny Banasiak z olsztyńskiego Teatru Lalek. Nie są to zwykłe animacje, ale poprowadzone z pasją opowieści o Warmii i Mazurach, które wzbudzają ciekawość na temat regionu.

 

 

Poznajcie misję spa znajdującego się w olsztyńskim Przystań Hotel & Spa

Tu przywraca się ideę spa, która leży u podstaw relaksacji i troski o ciało – nieinwazyjne metody, poczucie bezpieczeństwa i komfortu. W dodatku z widokami, które sprzyjają wyciszeniu. .

Czy można zrelaksować się bez poczucia bezpieczeństwa? To niemożliwe. Terapeuci i kosmetolodzy pracujący w Przystań Hotel & Spa zdają sobie z tego sprawę. Dlatego na każdym kroku oferują przede wszystkim poczucie bycia zaopiekowanym.

Już od progu wita nas dedykowany terapeuta. Wyobraźmy sobie sytuację, w której podczas zabiegu pielęgnacyjnego na twarz mamy zamknięte oczy. Aby kosmetyk spełnił swoją rolę, musimy dać mu na to czas. Dlatego terapeuci towarzyszą naszym gościom w sposób, jakiego oczekują – wyjaśnia Ewa Białobrzeska, menadżerka SPA w Przystań Hotel & Spa. – Z przyjemnością wzbogacamy czas o wartości dodane, np. delikatny masaż karku i dłoni. To jest nasz faktor „X”, z którego jesteśmy bardzo dumni – podkreśla.

Piękne otoczenia jeziora oraz koncentracja na potrzebach gości

Dla poczucia komfortu nie bez znaczenia jest także miejsce. Spa znajduje się bezpośrednio nad jeziorem, więc po wyjściu z gabinetu roztacza się przed nami piękny widok. Aromatyczny zapach świec, klimatyczne światło i łagodna muzyka ułatwiają przestawienie się w tryb relaksu.

W Przystań Hotel & Spa oferowanych jest kilkanaście specjalistycznych zabiegów, łączących skuteczność i nieinwazyjność, która jest jedną z najważniejszych misji tego miejsca. Z Przystani wyruszamy na poszukiwanie nowości i trendów pielęgnacyjnych z całego świata, bo nieustanne doskonalenie własnych umiejętności to podstawa. Wszystko z koncentracją na łagodności i potrzeby gości.

Podróż w głąb siebie, wyłączenie z  nadmiaru bodźców codzienności

– W pogoni za młodością doszliśmy do ściany. Godzimy się na stosowanie inwazyjnych i często ryzykownych metod, aby wyglądać piękniej. Często ten efekt jest zupełnie inny od oczekiwanego, dodatkowo okupiony bólem. Warto zrobić krok do tyłu, co paradoksalnie nie jest cofaniem się, a nowoczesnym podejściem do dbałości o własne piękno. Dlatego w naszym spa stawiamy na nieinwazyjne zabiegi, które bazują na manualnych, unikatowych umiejętnościach terapeutów.

Nasi goście mogą się w pełni zrelaksować i oddać podróży w głąb własnych emocji. Tylko wyłączenie nadmiaru bodźców, jakiemu jesteśmy poddawani w codzienności, daje nam taką unikatową szansę – zauważa Ewa Białobrzeska.

Profesjonalne zabiegi spa i medycyny kosmetycznej to m.in. maderoterapia i masaż mioplastyczny. Maderoterapia, czyli zabieg znany jako masaż kolumbijski, to tradycyjne i skuteczne narzędzie w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Nazwę zawdzięcza hiszpańskiemu słowu madera (drewno) z racji rekwizytów, przy pomocy których jest wykonywany. Przypominający z wyglądu zestaw kuchennych narzędzi do wałkowania – w rękach wprawnych terapeutów zamienia się w oręże do walki z cellulitem. Chociaż metoda znana jest od tysiącleci, to kolumbijscy eksperci odnowili tę starożytną technikę pod koniec XX wieku. Obecnie ma miano jednej z najskuteczniejszych na świecie technik w walce z cellulitem. Wbrew pozorom nie jest bolesna, a wręcz przeciwnie – ma głęboko relaksacyjny wymiar.

Masaż mioplastyczny

Z kolei masaż mioplastyczny to nowinka, w której największe znaczenie ma wiedza i doświadczenie terapeuty. W Polsce jest zaledwie kilka osób, które się w nim specjalizują. W Przystań Hotel & Spa wykonuje go menadżerka Ewa Białobrzeska, certyfikowana terapeutka tej metody. To odmładzający zabieg twarzy, który polega na szybkich i sekwencyjnych ruchach dłoni wykonywanych przez kosmetologa. Tego typu masaż działa jak fitness dla skóry i tak samo uszczęśliwia, a przy okazji nie boli. – Jego celem jest nieinwazyjne podniesienie owalu twarzy, efekt jest spektakularny – zapewnia Ewa Białobrzeska.

Zespół siedmiu terapeutów, basen łączący się wizualnie z jeziorem

To m.in. basen z efektowną krawędzią typu infinity edge, dzięki której podczas pływania można odnieść wrażenie, jakby woda znajdująca się w nim łączyła się z jeziorem.

W ofercie spa podobnych zabiegów jest więcej. Wykonywane są przez doświadczony zespół siedmiu terapeutów. Do dyspozycji gości jest sześć klimatycznych gabinetów oraz strefa wellness. Każdy, kto przychodzi na zabieg, zyskuje w jego cenie dostęp do znajdujących się w niej atrakcji. To m.in. basen z efektowną krawędzią typu infinity edge, dzięki której podczas pływania można odnieść wrażenie, jakby woda znajdująca się w nim łączyła się z jeziorem. Obok znajduje się siłownia wyposażona w najlepsze sprzęty firmy Matrix. Po wysiłku można zregenerować siły w saunie suchej, parowej lub w wannie z hydromasażem.

Aby skorzystać z oferty spa i towarzyszących atrakcji, nie trzeba być gościem hotelu. Jest otwarte dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy szukają głębokiego relaksu z pełnym poczuciem komfortu i bezpieczeństwa oraz nieinwazyjnych zabiegów.

  • Tekst: Ewelina Zdancewicz
  • Przystań Hotel & Spa
  • Olsztyn, ul. Żeglarska 4
  • hotelprzystan.com
  • fb/hotelprzystan