Kupno, sprzedaż, zamiana nieruchomości, inwestycje, kredyty… Nieważne, i tak zajmie sporo czasu, zabierze jeszcze więcej nerwów, a ile formalności, latania po bankach, urzędach! Gdyby tak ktoś kompleksowo i do tego innowacyjnie podszedł do tematu…
I oni na to wpadli.

 
Co kupić? Kiedy kupić? Za ile? Skąd wziąć pieniądze? Jak i gdzie inwestować, oszczędzać, ubezpieczać siebie i nieruchomości – to chyba podstawowy wachlarz pytań wszystkich tych, którzy zamierzają wkroczyć w szeroko pojęty rynek nieruchomości i finansów. Niestety, nawet największych marzycieli na ziemię potrafią sprowadzić procedury urzędnicze, utrudnienia bankowców i tuzin – wydawałoby się – niepotrzebnych paragrafów.
 
Misją Grupy CDF (Centrum Doradztwa Finansowego i Nieruchomości) działającej w branży finansów i nieruchomości jest wyręczenie potencjalnych klientów od biegania po bankach, kancelariach notarialnych i prawniczych, towarzystwach ubezpieczeniowych, rzeczoznawcach majątkowych, urzędach czy biurach nieruchomości. Ale efekt ma być ten sam – finalizacja transakcji i dobór najbardziej optymalnego rozwiązania finansowego.
 
Grupa CDF jest więc niczym jedno okienko, a raczej jedno biurko, przy którym dopina się wszystkie tematy. Nawet i te mniej wdzięczne: przekształcanie prawa własnościowego, przejęcie udziałów w nieruchomości czy konsolidacja zobowiązań finansowych. – Nasz zespół to wysoko wyspecjalizowani i doświadczeni doradcy finansowi, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, certyfikowani home stagerzy, fotografowie, rzeczoznawcy, a także partnerzy zapewniający pomoc prawną i notarialną – wyjaśnia Sławomir Jabłonowski, współzałożyciel Grupy CDF. – Klient trafiający do naszego biura otrzymuje kompleksową pomoc i opiekę, w tym bezpłatne, profesjonalne doradztwo finansowe.
 
Innowacyjny i lokalny pomysł połączenia zawodów doradcy finansowego i pośrednika w obrocie nieruchomościami zrodził się w głowach Pawła Buczyłko i Sławomira Jabłonowskiego. A podsunęło go życie. – Początkowo zajmowaliśmy się jedynie doradztwem finansowym. Ale coraz więcej klientów oczekiwało szerszego doradztwa w transakcji, nie tylko sprawdzenia ich zdolności kredytowej. Naprawdę kompleksowa usługa doradztwa w branży finansowej i nieruchomościach to wciąż rzadkość. Zauważyliśmy lukę na rynku, którą wykorzystaliśmy – mówi Paweł Buczyłko.
 
Wprowadzili m.in. nową jakość w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży: home staging, czyli zaaranżowanie mieszkania tak, by zaakcentować jego potencjał. Zaczęli profesjonalne sesje zdjęciowe, które nie różnią się od tych w magazynach wnętrzarskich. Do tego wirtualne spacery po nieruchomości plus nowoczesne działania marketingowe. – Dzisiaj gwarantujemy klientom oszczędność czasu i pieniędzy, a prostota działania zapewnia przejrzystość usługi – podkreśla Paweł Buczyłko.
 
Tekst: Ita Skwarczyńska, Grafika: Michał Bartoszewicz
 
Grupa CDF
Olsztyn, ul. Mazurska 12/18
tel. 89 527 78 13
www.grupacdf.pl