Nowoczesny dom na skraju puszczy? Kameralne Osiedle Parkowe w Stawigudzie to miejsce dla tych, którzy szukają oazy zieleni i spokoju na co dzień. Bez rezygnowania z miejskich wygód.

Luksus mieszkania wśród przyrody

Życie w mieście ma wiele zalet, jednak codzienny hałas, zgiełk i nie najlepsza jakość powietrza powodują, że coraz więcej ludzi rozważa zmianę miejsca zamieszkania. Atuty pozamiejskiego funkcjonowania obnażyła też pandemia. A popularność zdalnej pracy sprawiła, że mamy możliwość rozwoju i realizacji kariery zawodowej bez konieczności stania w codziennych korkach i pracy w odległym od domu biurze. Zaoszczędzony w ten sposób czas możemy przeznaczyć rodzinie czy też na realizację własnych zainteresowań. Stąd podmiejskie osiedla domów, gdzie można mieszkać wygodnie i komfortowo oraz cieszyć się swoim kawałkiem przestrzeni, stały się popularną alternatywą dla mieszkań i apartamentów.

– Ta tendencja pozostała do dzisiaj. Tym bardziej, że ceny lokali w mieście osiągnęły bardzo wysoki poziom – przyznaje Szymon Grochowski z zarządu spółki Inwest-Serwis, inwestora Osiedla Parkowego w Stawigudzie. – Dom zatopiony w warmińskiej zieleni, ale dobrze skomunikowany z miastem, z bliską infrastrukturą do życia, pracy i nauki – to nasza unikatowa oferta. Tym bardziej, że jego cena to w zasadzie koszt nowego trzypokojowego mieszkania w Olsztynie.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

Osiedle Parkowe w Stawigudzie – komfort w otulinie Puszczy Napowidzko – Ramuckiej

Na siedmiu hektarach przyległych do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej powstanie wyjątkowe osiedle złożone z 51 eleganckich domów jednorodzinnych. Dla tych, którzy pragną nie tylko własnego kawałka nieba, ale również kawałka lasu, dostępne są działki z fragmentem leśnej przestrzeni. Działki, na których zlokalizowane są domy, mają zróżnicowaną powierzchnię (900–4140 mkw), a przyszli mieszkańcy będą posiadali nieograniczone możliwości kształtowania swojego ogrodu według własnych wyobrażeń. To unikalne połączenie komfortu domowego z naturalnym urokiem otaczającej przyrody.

– Naszym atutem jest elastyczność finansowa. Domy budujemy z własnych środków, więc klient nie musi od razu brać kredytu na całość – zapewnia Szymon Grochowski. – Po wpłaceniu opłaty rezerwacyjnej, budynek stawiamy w ciągu dziewięciu miesięcy. Końcowe rozliczenie jest po zakończeniu budowy, przy przeniesieniu własności. Takie rozwiązanie pozwala klientom dokładnie przygotować harmonogram przeprowadzki, zaplanować sprzedaż mieszkania czy też w dogodnym momencie uzyskać finansowanie.

Architektura kameralnego Osiedla Parkowa w Stawigudzie wpisuje się w niską, lokalną zabudowę. Elewacje w ponadczasowej bieli i graficie zdobią panele w naturalnym kolorze drewna. Dach pokrywa dachówka ceramiczna na drewnianej konstrukcji, a trzyszybowe okna PCV mają wysokie parametry izolacyjne i dźwiękoszczelne. W salonie doskonałe oświetlenie zapewniają imponujące podnoszone-przesuwne drzwi oraz okazała witryna, nadające pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Wnętrza dwukondygnacyjnych budynków charakteryzują się niezwykłą przestrzenią, dzięki ponadstandardowej wysokości, która nadaje im optyczne powiększenie. Każdy budynek ma obszerny garaż, który poprawia funkcjonalność domu.

– Do osiedla doprowadzona jest m.in. sieć gazowa, co daje możliwość ogrzewania zarówno piecem gazowym, jak i ekologicznymi pompami ciepła – informuje inwestor. – Domy sprzedajemy w stanie surowym zamkniętym z wykonaną elewacją, tak by osiedle współgrało ze sobą architektonicznie. Dla zainteresowanych wykańczamy domy pod klucz. Działamy w branży od 35 lat, łączymy know-how z rodzinną pasją do budowania, co czyni naszą ofertę wyjątkową.

W Stawigudzie, gdzie powstaje osiedle, znajduje się wszystko co potrzebne do wygodnego życia: sklepy, urzędy, restauracje, placówki edukacyjne, obiekty sportowe i place zabaw. Pobliskie Jezioro Pluszne i całoroczny aquapark to popularne miejsca do aktywnego wypoczynku. Atutem jest bardzo dobre skomunikowanie osiedla – dojazd do Olsztyna drogą ekspresową zajmuje 10 minut, do Gdańska półtorej godziny, a do Warszawy – dwie.

– Mamy rezerwacje klientów z Olsztyna, ale i mnóstwo pytań z Warszawy od osób, które chcą zwolnić i na stałe związać swoje życie z urokami Warmii, być bliżej natury – informuje Szymon. – Dlatego doceniają to ci, którzy wielkomiejski zgiełk chcą zamienić na komfortowy dom zatopiony w zieleni, bez potrzeby rezygnowania z wygód.

Tekst: Beata Waś, obraz: arch. InwestSerwis

Artykuł sponsorowany

  • Biuro sprzedaży
  • Olsztyn, ul. Polna 17
  • 698 681 677
  • domy@inwest-serwis.com.pl
  • stawigudaparkowe.pl