Znaleźliśmy świetnego towarzysza na domówki i nie tylko: lubi dziewczyny w szpilkach, lubi wszelkie napoje i nigdy nie ma ich dosyć. Mało tego, toleruje też wszelkie wybryki i pomysły dzieciaków. Kto to taki? Berry Alloc.

Podłoga jest dla wnętrza tym, co fundament dla domu – podstawą, która musi być na tyle wytrzymała, by unieść (czy raczej znieść) wszystko, co będzie na niej stać. I biegać. Jeździć. A nawet spływać. Jeśli Twoja podłoga to potrafi, to hasła „piasek, wino, obcasy i dziecięcy jeździk” nie wywołają u ciebie dreszczu niepokoju. Jeśli wywołują, czas zapoznać się z Berry Alloc, panelami, na których możesz robić wszystko.

Możesz na przykład podumać w ciszy, podczas gdy reszta rodziny będzie grać w kręgle. Dźwięk toczącej się kuli wytłumi winyl – warstwa wierzchnia podłogi z kolekcji Serenity.
Możesz zadbać o środowisko, bo te podłogi produkowane są przy zachowaniu standardów PEFC, przy wykorzystaniu energii z paneli słonecznych, turbin wiatrowych, a nawet odpadów, powstałych podczas produkcji.

Możesz zorganizować libację – ucztę w stylu antycznym, podczas której wylewano na ziemię cenne płyny, składane w ofierze starożytnym bóstwom. Panele z kolekcji Riviera i Serenity są wodoodporne. Dzięki technologii Berry Alloc Hydroplus nadają się nawet do łazienek i kuchni, bo mają wodoodporną powierzchnię, która zabezpiecza każdą deskę przed przemoczeniem – awarią pralki, zmywarki, wylanym drinkiem czy herbatą.

Tę podłogę możesz też łatwo posprzątać – również na mokro, bez ryzyka wniknięcia wody do środka i wypaczenia deski.
Pośpiewać z Urszulą także możesz i konia na biegunach nie musisz wynosić na strych. Podłogi laminowane Berry Alloc są wyjątkowo odporne na zarysowania.
Są też odporne na promienie słoneczne: nie bledną ani nie zmieniają koloru pod wpływem światła. Możesz więc bez obaw rozsunąć zasłony, a nawet firanki. Niech twoi sąsiedzi zobaczą, jaką masz podłogę.

Wreszcie, możesz na nią po prostu patrzeć. Podłogi Berry Alloc mają strukturę drewna, która sprawia, że trudno odróżnić ją od parkietu. A w kolekcji Chic oraz Urban są deski węższe od standardowych, dzięki czemu jeszcze bardziej przypominają naturalne drewno. Jeśli lubisz stylizowane pomieszczenia, wybierz panele z dwu- lub czterostronną fugą. Jeśli nie – gładkie, nowoczesne podłogi sprawią, że Twój pokój wyda się większy.
A większy pokój to więcej możliwości.

Tekst: Katarzyna Sosnowska-Rama, Obraz: materiały producenta

W każdym projekcie podłoga jest dla projektantów jednym z pierwszych elementów, na którym buduje się całość wnętrza. Od jej koloru i wielkości panela zależy, jakie dalsze elementy zastosujemy i z czym ją będziemy komponować. Podłoga może nadać wnętrzu charakter rustykalny, nowoczesny czy wręcz minimalistyczny. Panele Berry Alloc dają nam duże możliwości rozwiązań, a szeroka gama kolorystyczna i zróżnicowane wielkości paneli oraz ich wykończenie, ułatwiają pracę. Ich atutem jest też bardzo wysoka jakość, niekoniecznie w kosmicznej cenie.
Olga Januszkiewicz, V Projekt PRACOWNIA PROJEKTOWA

Olsztyn, ul. Budowlana 2B
tel. 89 532 09 06
www.podlogarnia.pl