Krajowa Izba Biur Rachunkowych (KIBR) otworzyła w Olsztynie swój pierwszy oddział terenowy . Sama branża ma dzięki temu szansę nie tylko na podnoszenie jakości usług, ale i współpracę między sobą, zaś przedsiębiorcy – gwarancję jakości świadczonych usług.

Otwarcie pierwszego oddziału terenowego KIBR w Olsztynie

Relacja z otwarcia Krajowej Izby Biur Terenowych w Olsztynie

Tłumnie było 8 września przy ul. Górnej 9. Tego dnia w biurze Gembicka-Wilk Consulting Tax&Law otwarto pierwszy w kraju oddział terenowy Krajowej Izby Biur Rachunkowych. Wydarzenie zbiegło się też ze zmianą lokalizacji biura rachunkowego Anny Gembickiej-Wilk, które przy okazji obchodziło 21. rocznicę obecności na rynku.

– Bycie pierwszym oddziałem terenowym KIBR to zarówno prestiż, jak i duże wyzwanie. Pani Ania przeciera szlaki, a co za tym idzie, będzie inspiracją dla wszystkich biur rachunkowych w Polsce, które będą chciały do nas dołączyć jako oddziały – podkreśla Barbara Robak, sekretarz Krajowej Izby Biur Rachunkowych. – Mamy pewność, że doskonale sobie poradzi – w końcu została wybrana podczas rekrutacji przez specjalny zespół do spraw struktur lokalnych. O wyborze jej biura zadecydowało kilka czynników, m.in. długi czas działalności, jego walory wizerunkowe, posiadanie własnych struktur wewnętrznych czy ponadprzeciętny poziom obsługi klienta.

Relacja z otwarcia Krajowej Izby Biur Terenowych w Olsztynie

Dlaczego warto przynależeć do Krajowej Izby Biur Rachunkowych – KIBR

– Do Izby należymy od 2021 roku. Kiedy pojawiła się możliwość wystartowania jako pierwszy oddział terenowy, od razu się zgłosiliśmy – mówi Anna Gembicka-Wilk, właścicielka nowo otwartego oddziału. – Izba to organizacja, która jednoczy wszystkie biura rachunkowe i pokazuje, że nie musimy być dla siebie konkurencją. Często właśnie nie wspieramy się, więc najwyższa pora to zmienić. Dlatego cieszy mnie, że na spotkaniu inaugurującym otwarcie oddziału pojawiło się tak wielu przedstawicieli innych biur rachunkowych, przedsiębiorców i księgowych z regionu. Część z nich po raz pierwszy mogła bliżej poznać działalność i misję Krajowej Izby.

Relacja z otwarcia Krajowej Izby Biur Terenowych w Olsztynie

Przynależność biur rachunkowych do ogólnopolskiej Izby to znak dla przedsiębiorców, którzy szukają sprawdzonych rozwiązań i jakości.

Krajowa Izba Biur Rachunkowych mocno stawia na rozwijanie wiedzy i kompetencji wśród profesjonalistów z branży rachunkowej. Współpracuje przy tym z firmami każdej skali, od jednoosobowych działalności gospodarczych, po duże przedsiębiorstwa.

– Izba organizuje szkolenia, nie tylko z zakresu księgowości, ale też np. komunikacji czy zarządzania zespołem oraz zarządzania stresem. I, co najważniejsze, pracuje nad stworzeniem kodeksu dobrych praktyk dla biur rachunkowych. Działamy na rzecz podnoszenia standardów jakości usług świadczonych przez biura rachunkowe, co przekłada się na większe zaufanie ze strony klientów – wyjaśnia Anna Gembicka-Wilk.

Relacja z otwarcia Krajowej Izby Biur Terenowych w Olsztynie

Szkolenia oraz znak jakości firmowany KIBR to nie jedyne korzyści, jakie płyną z przyłączenia się do Izby. Dochodzą tematyczne projekty edukacyjne, w których biura mogą brać udział, a także transfer wiedzy i wzajemne wsparcie. Dołączenie do Izby może znacząco wpłynąć na rozwój biura, niezależnie od tego czy jest to duża firma, czy mała działalność. Samo znalezienie się na liście KIBR pomaga budować swoją pozycję na rynku krajowym. Nic dziwnego, że w ciągu trzech lat Izba zdołała zrzeszyć prawie 400 biur rachunkowych z całej Polski.

Krajowa Izba Biur Rachunkowych to też siła głosu, który ma ułatwiać funkcjonowanie tak branży, jak i firm pod kątem przyjazności przepisów. – Główna reprezentacja biur odbywa się podczas konsultacji prowadzonych z ministerstwami, bierzemy udział również w wielu konsultacjach na zaproszenie przedstawicieli Senatu. Jesteśmy aktywni i szczerze wyrażamy swoje zdanie podczas pojawiających się zmian w przepisach podatkowych – podkreśla Beata Boruszkowska, prezes zarządu KIBR. – Izba stwarza również możliwości aktywnego działania, każdy jej członek może dołączyć do zespołu, w którym ma możliwość przedstawiać swoje pomysły i zainteresować nimi innych członków. Uczymy się współpracować bez konkurowania, czerpiemy od siebie pozytywną energię i chęci do pracy, świetnie się rozumiemy, bo mamy na co dzień te same wyzwania – dodaje.

Nowo otwarty olsztyński oddział KIBR już przyjmuje pierwszych zainteresowanych dołączeniem do Izby.

 

  • Tekst: Ewelina Zdancewicz
  • obraz: arch. biura rachunkowego Anny Gembickiej-Wilk
  • Gembicka-Wilk Consulting Tax&Law
  • Krajowa Izba Biur Rachunkowych / Oddział Olsztyn
  • Olsztyn, ul. Górna 9