Tu mogą w pełni rozwinąć skrzydła. A raczej markizy, żaluzje, rolety czy zasłony. W nowym showroomie olsztyńskiej firmy Jarys można zainspirować się najnowszymi trendami sprzyjającymi komfortowi w domu, na tarasie i w ogrodzie. Ponoć jedyne takie miejsce w Polsce.

Na dwóch przestronnych piętrach znalazły się ekspozytory i konstrukcje prezentujące możliwości rozwiązań dla wnętrz i przydomowej przestrzeni. Ale showroom firmy działającej na lokalnym rynku od prawie trzech dekad to przede wszystkim miejsce spotkań. Na rozłożystej kanapie, przy dobrej kawie można snuć wizje i marzenia związane z aranżacją przestrzeni. Klientom często towarzyszą nie tylko doradcy Jarysa, słynącego w Polsce z dobrych jakościowo produktów i usług, ale też architekci i projektanci.

Jarys- gdy ubierasz okna w nowoczesnym showroomie

Lokal w surowych, zabytkowych murach Stajni Dragonów, zainspirował ich od pierwszego wejrzenia. Wysokie ściany, okna i drzwi pozwoliły wyeksponować nowoczesne osłony okien i tarasów. Na dwóch przestronnych piętrach znalazły się ekspozytory i konstrukcje prezentujące możliwości rozwiązań dla wnętrz i przydomowej przestrzeni. Ale showroom firmy działającej na lokalnym rynku od prawie trzech dekad to przede wszystkim miejsce spotkań. Na rozłożystej kanapie, przy dobrej kawie można snuć wizje i marzenia związane z aranżacją przestrzeni. Klientom często towarzyszą nie tylko doradcy Jarysa, słynącego w Polsce z dobrych jakościowo produktów i usług, ale też architekci i projektanci.

– Przez 28 lat nasza siedziba mieściła się przy ul. Kołobrzeskiej. I choć nie rezygnujemy z niej, to showroom w historycznej przestrzeni Stajni Dragonów stał się naszą wizytówką, gdzie w pełni możemy zaprezentować nasze wyselekcjonowane topowe produkty i rozwiązania – podkreśla Michał Osowiecki, współwłaściciel firmy Jarys z Olsztyna.

Jarys- nowa siedziba to również dizajnerskie eventy

Aby w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni nowej siedziby, gospodarze planują tu eventy i spotkania dedykowane nie tylko dizajnerskim rozwiązaniom. Pierwszy z nich – „Weekend pod Tarasolą” (24–25 marca), zainauguruje sezon na aranżację tarasów i ogrodów.

– Chcemy ożywić klimatyczną przestrzeń, która stała się modnym miejscem na mapie Olsztyna i połączyła różne branże – dodaje Michał. – A wczesna wiosna to najlepszy moment, aby pomyśleć o rozwiązaniach chroniących wnętrza przed słońcem, zadaszeniach tarasu czy ogrodowych pawilonach na każdą aurę. Wiemy z doświadczenia, że o dizajnie można rozmawiać godzinami, tym bardziej w swobodnej atmosferze przy kieliszku wina.

Na piętrze showroomu czekają zwoje materiałów w setkach wzorów i kolorów, próbniki wewnętrznych rolet i żaluzji, np. bambusowych, produkowanych na wymiar.

Jesteśmy jednym z liderów tej branży, dlatego trafiają do nas klienci również spoza regionu. Jedno ze zleceń realizowaliśmy na południu Hiszpanii. To dowód na to, że nasze produkty potrafią sprostać nawet najbardziej ekstremalnym warunkom pogodowym.

– Klienci zainspirowali nas, aby zaakcentować w ofercie bogate możliwości szytych osłon, dlatego stworzyliśmy specjalny kącik, w którym można omówić najdrobniejsze detale z naszą krawcową – zapewnia Michał. – To klasyka wnętrzarska, która dodaje przytulności i nigdy nie wychodzi z mody. Oprócz doradztwa technicznego, nasze dekoratorki dbają, aby każde wnętrze wyglądało zjawiskowo.

Nowoczesne budownictwo, materiały na każdą pogodę

Parter showroomu dedykowany rozwiązaniom zewnętrznym wypełniają m.in. aluminiowe konstrukcje wolnostojących i przyściennych pawilonów, przesuwanych paneli, antywłamaniowych rolet. A dodatkowo można tu przetestować wiatroszczelne szklane balustrady czy promienniki ciepła wykorzystywane np. w ogrodach zimowych. Otwór w suficie między piętrami posłużył zaś do prezentacji obrotowego zadaszenia. A jedna ze ścian ze starej cegły jest tłem dla tzw. rolet screenowych, które działają jak filtr. Pozwalają cieszyć się widokiem za oknem i chronią przed intensywnym słońcem.

– Nowoczesne budownictwo stawia na coraz większe przeszklenia ścian – wyjaśnia Michał. – Wszystko po to, aby na co dzień cieszyć się panoramą za oknem, która w naszym regionie bywa spektakularna. Zacienianie dużych powierzchni szyb przy coraz cieplejszym klimacie bywa wyzwaniem, dlatego wspólnie z klientami szukamy najlepszych rozwiązań. Jesteśmy jednym z liderów tej branży, dlatego trafiają do nas klienci również spoza regionu. Jedno ze zleceń realizowaliśmy na południu Hiszpanii. To dowód na to, że nasze produkty potrafią sprostać nawet najbardziej ekstremalnym warunkom pogodowym.

Lokal w surowych, zabytkowych murach Stajni Dragonów, zainspirował ich od pierwszego wejrzenia. Wysokie ściany, okna i drzwi pozwoliły wyeksponować nowoczesne osłony okien i tarasów.

Tekst: Beata Waś, obraz: Agnieszka Blonka

JARYS – Salon Sprzedaży

  • Olsztyn, ul. Gietkowska 10/lok. F
  • kontakt@jarys.com.pl
  • fb/jarys.polska