Mieszkać w miejscu, w którym codziennie czujemy się jak na wakacjach? Z tarasu upajać się widokiem jeziora?
A rano w kwadrans być już w pracy? Mieszkańcy „Osiedla nad jeziorem Naterskim” koło Tomaszkowa niedługo właśnie tak będą żyć.

 
Chcemy, żeby nie tylko położenie osiedla było jego największym atutem, ale też jakość budynków i ich niecodzienna architektura, która nawiązuje do tradycji Warmii i Mazur – wylicza atuty osiedla Cezary Łosko z CL INVEST. – Dodatkowo wszyscy właściciele domów będą mogli korzystać ze wspólnej plaży z dwoma pomostami.
 
Na ogrodzonym i strzeżonym osiedlu powstanie 17 domów jednorodzinnych o powierzchni od 150 do 170 mkw. Do ich budowy wykorzystywane są materiały najwyższej jakości, m.in. ręcznie wyrabiane cegły i ceramiczne dachówki. Mieszkańcy czterech domów, jeśli dobrze rozpędzą się ze swojego salonu, wbiegną prosto do jeziora, bo ich działki bezpośrednio przylegają do brzegu. Ciekawostką jest, że na tarasie każdego domu będzie kominek z grillem.
 
Domy powstają na działkach o powierzchni od 700 do 1200 mkw.
 
Z najdalszej z nich do jeziora będzie niecałe 200 metrów. Osiedle zlokalizowane jest około 500 m od pola golfowego w Naterkach i tylko osiem kilometrów od Olsztyna. Powstaną tu też trzy rekreacyjne budynki o powierzchni 60 mkw. – Ma być to miejsce, gdzie zapominamy o codziennej pogoni. Zadba o to między innymi obsługa osiedla, która – gdy trzeba – dowiezie drewno do kominka czy zadba o ogród w czasie nieobecności właścicieli – dodaje Cezary Łosko.
 
Inwestycja zrealizowana będzie pod koniec przyszłego roku. Ceny domów wahają się od pół do miliona złotych. Ale są też opcje dla mniej zamożnych. Obok osiedla, nad samym brzegiem jeziora, powstanie bowiem apartamentowiec, w którym najmniejsze, 47-metrowe mieszkania będą już za 280 tys. zł. – W apartamentowcu powstanie 15 mieszkań. Ceny większych lokali zależeć będą od lokalizacji w budynku, ponieważ część parterowych mieszkań będzie miała własny taras przy linii brzegowej jeziora – tłumaczy Cezary Łosko. – Natomiast wszyscy mieszkańcy będą mieli niesamowity widok na jezioro.
 
Działki „Osiedla nad jeziorem Naterskim”
4 działki z bezpośrednim dostępem do jeziora Naterskiego
3 działki graniczące ze ścianą lasu w odległości 50 m od jeziora
4 działki położone 50 m od jeziora
6 działek położonych ok. 200 m od jeziora

 
Tekst: Michał Bartoszewicz
Obraz: CL INVEST