Maraton Wydminy. Kameralnie, z klimatem, po mazursku. - MADE IN Warmia & Mazury

Maraton Wydminy. Kameralnie, z klimatem, po mazursku.

Maraton Wydminy to wyjątkowa impreza z kilkuletnią już tradycją, która co roku przyciąga na Mazury biegaczy z najdalszych zakątków Polski i zagranicy. W 2023 na liście startowej pojawili się przedstawiciele aż siedmiu państw! Gdzie? Wydminy, okolice Giżycka. Kiedy? 30 maja – 1 czerwca 2024. Na pewno warto zapisać tą datę w swoim biegowym kalendarzu.

Długi weekend Bożego Ciała to co roku w Wydminach prawdziwe święto biegania. W czwartek 30-go maja na ulicach tej turystycznej miejscowości odbędzie się Mocna Piątka. Piekielnie szybka, atestowana przez PZLA trasa i wieczorna atmosfera, stwarzają wprost idealne warunki do walki o nowe rekordy życiowe na dystansie pięciu kilometrów. Ozdobą tego dnia jest niezwykle widowiskowy wyścig wózków handbike, w którym osoby niepełnosprawne mkną w swoich bolidach napędzanych siłą mięśni ramion, z prędkościami dochodzącymi do 40km/h! Warto zobaczyć to na żywo.

Piątek to z reguły dzień na regenerację, odpoczynek, biegową integrację i zwiedzanie przepięknej okolicy. 22 km do Giżycka, 30km do Ełku, 35km do Olecka. Wydminy to naprawdę idealny punkt wypadowy do eksploracji wschodniej części Mazur.

W sobotni poranek na Wyspie Wydminy zameldują się zwolennicy dłuższych dystansów. Do wyboru absolutnie spektakularne 42 kilometry wzdłuż linii brzegowych ośmiu jezior, przez Zawalony Most w Kruklankach lub legendarny półmaraton wokół Jeziora Wydmińskiego. Obie trasy niezwykłej urody, przepełnione mazurskim krajobrazem, w zdecydowanej większości biegnące po naturalnych drogach i szlakach. Dodatkowo Marsz Równych Szans na dystansie 2,5 kilometra po wydmińskiej promenadzie, bardzo licznie obsadzone biegi dziecięce i mnóstwo mazurskich akcentów. Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie www.maratonwydminy.pl . Do zobaczenia na Mazurach!