WYSTAWA: Wernisaż niemieckiej artystki Gunduli Friese "Esej o czasie" BWA Olsztyn 2023 - MADE IN Warmia & Mazury

WYSTAWA: Wernisaż niemieckiej artystki Gunduli Friese „Esej o czasie” BWA Olsztyn 2023

Serdecznie zapraszamy w dniach od 3 marca do 23 kwietnia 2023 r. do Olsztyna na wystawę: Wernisaż niemieckiej artystki Gunduli Friese „Esej o czasie” BWA Olsztyn 2023.

Wystawa Gunduli Friese to pokaz ponad 70 czarno-białych portretów kobiet z różnych regionów geograficznych, które zostały wykonane w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, jak również w krajach Azji i Afryki w latach 1995-2014.

Artystka nazwała ten cykl fotografii „Esejami o czasie”, który stał się punktem wyjścia do rozważań nie tylko nad upływem czasu, ale również refleksją nad międzypokoleniowymi relacjami kobiet. Friese pierwszą fotografię wykonała w 1995 roku, pochodzącej z Ukrainy i mieszkającej podczas II wojny światowej w Gdańsku babci, a następnie swojej matce i córce.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

ARTYSTKA
Gundula Friese ur. 1959 r. w Magdeburgu w Niemczech. Studiowała fotografię na Akademii Sztuk Wizualnych w Lipsku oraz Dźwięk i Projektowanie Wideo Akademii Mediów Cyfrowych w Berlinie

Jest autorką licznych cyklów fotograficznych m.in.: „Deep Blue”, serii polaroidów „The Secret”, „The Last Lime”, „September”, „Bit of Mater” czy „Waschaus”. Brała udział w grupowych i indywidualnych wystawach w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Artystka mieszka i pracuje w Berlinie, jej fotografie prezentowane są przez galerię CLAIRBYKAHN w Zurychu w Szwajcarii. www.gundulafriese.com

Kuratorka: Mariola Balińska
Patronat honorowy: Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie

Data wydarzenia: 3 marca – 23 kwietnia 2023 r.

Miejsce: Olsztyn. Sala kameralna – Galeria Sztuki BWA  w Olsztynie (al. Marsz. J. Piłsudskiego 38).