Noc Muzeów w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie - Made In
bwaolsztyn

Noc Muzeów w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie

Spotkania, wystawy, warsztaty, kiermasz wydawnictw. BWA Galerii Sztuki w Olsztynie  w sobotni wieczór otwiera swoje sale dla dzieci i dorosłych.

Program Nocy Muzeów 2022:

SPOTKANIA:

godz. 13 – „Obrazy-zagadki”, czyli abstrakcyjne zabawy wokół wystawy Karoliny Bielawskiej „Jako w Niebie tak i na Ziemi” (w ramach NOCY MUZEÓW 2022, zapraszamy na warsztaty dla dzieci).

KLIKNIJ żeby się zarejestrować na konferencję
BIZNES WIR Wiedza. Inspiracje. Relacje.

Podczas warsztatów zastanowimy się, co mówią obrazy i czy muszą coś przedstawiać? Dowiemy się, jak stworzyć dzieło sztuki za pomocą kropek, linii i plam. Podczas wspólnych rozmów odpowiemy na pytanie: czy abstrakcyjne „nic” może być jednak czymś więcej? Następie po obejrzeniu wystawy, stworzymy wspólną pracę inspirowaną twórczością Karoliny Bielawskiej.

Udział: 1 zł

Kontakt: e.gora@bwa.olsztyn.pl

godz. 18 – Oprowadzanie po aktualnych wystawach

Oprowadzanie prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA)

godz. 19:30 – „Galeryjne poszukiwania” (gra rodzinna)

Galeria Sztuki skrywa wiele tajemnic. Jednak, aby je odkryć nie wystarczy przejść się po wystawach i zobaczyć dzieła sztuki, trzeba jeszcze odgadnąć czasem niełatwe zagadki i dostrzec złudnie niewidoczne wskazówki. Jedno jest pewne: musimy mieć oczy i uszy szeroko otwarte. A co uda nam się wspólnie odkryć? O tym przekonacie się podczas rodzinnej gry „Galeryjne poszukiwania”. I pamiętajcie, że z pomocą rodziców na pewno wytropicie wszystkie galeryjne sekrety!

Udział: 1 zł

godz. 21 – Oprowadzanie po aktualnych wystawach

Oprowadzanie prowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA)

WYSTAWY:

Karolina Bielawska „Jako w Niebie tak i na Ziemi” | sala główna

Tytuł wystawy Karoliny Bielawskiej można interpretować jako model relacji mikro- i makrokosmosu. W ujęciu proponowanym przez wczesnonowożytnych alchemików ten pierwszy oznaczać ma jednostkę, drugi natomiast wskazuje wspólnotę lub wszechświat. Maksymę „jako w niebie, tak i na ziemi” zaczerpniętą z Tabula Smaragdina przypisuje się Hermesowi Trismegistosowi, patronowi triady religia – nauka – sztuka. „To, co jest na ziemi, zgadza się z tym, co na niebie, a to, co w niebie, zgadza się z tym, co w ziemi” – co za tym idzie, wszystko, co dzieje się na jednej płaszczyźnie rzeczywistości, wydarza się również w pozostałych jej wymiarach. (…)

→ Więcej informacji (https://fb.me/e/1JZEORu0k).

Marcin Sauter „Fotografia” | sala kameralna

Wystawa Fotografia powstała ze zdjęć wykonanych w latach 2006-2021, w Polsce i w wielu krajach świata, m.in. w: Armenii, Rosji, USA, Gwatemali, Belize, Włoszech, Francji, Białorusi, Maroku, Syrii i Libanie. W Polsce była już prezentowana m.in. w: Warszawie, Legnicy, Bydgoszczy i Tarnowie. Ekspozycja w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olsztynie została zorganizowana we współpracy z Agencją Zegart.

→ Więcej informacji (https://fb.me/e/1Vh5xRZrt).

Tego dnia odbędzie się również KIERMASZ WYDAWNICTW BWA – kilkadziesiąt tytułów w atrakcyjnych cenach. Do kupienia m.in. katalogi wystaw, albumy, czy plakaty. Pokaż mniej

Szczegóły wydarzenia:

Kiedy: 14 maja, godz. 18 – 24

Gdzie: Galeria Sztuki BWA w Olsztynie, al. Marsz. J. Piłsudskiego 38

_____

Wydarzenie zostało zakończone.