Kadry z podróży filmowca dokumentalisty - wystawa fotografii - Made In

Kadry z podróży filmowca dokumentalisty – wystawa fotografii

Wystawa fotografii Marcina Sautera w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie

Wystawa „Fotografia” to zbiór zdjęć wykonanych w latach 2006-2021 w Polsce oraz m.in. w Armenii, Rosji, USA, Gwatemali, Belize, Włoszech, Francji, Białorusi, Maroku, Syrii i Libanie. Fotografie pokazują głównie miejsca, które Marcin Sauter – fotograf, reżyser, operator filmowy z Bydgoszczy, odwiedził w trakcie podróży związanych z pracą filmowca dokumentalisty.

Autor o sobie i wystawie: „Podróżuję w poszukiwaniu spokoju. Szczególnego stanu uwagi, skupienia i odbioru wrażeń. Pięknego uczucia, które zgubiłem w trakcie życia i które odnajduję czasem, gdzieś daleko od domu, przed zrobieniem zdjęcia. Na przecięciu fascynacji tym co widzę, poczuciem samotności, koniecznym żeby to zobaczyć i tęsknoty za niemożliwym do złożenia krajobrazem, z tyłu mojej głowy.”

Marcin Sauter  fotograf, reżyser, operator filmowy, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Polskiej Akademii Filmowej. Studiował fotografię w PWSFTviT w Łodzi. Absolwent i wykładowca Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W latach 90. fotoreporter Gazety Wyborczej. Publikował fotoreportaże w czasopismach Pozytyw i Magazyn Rzeczpospolitej. Fotosista Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Autor ok. 20 indywidualnych wystaw fotograficznych. Reżyser i operator ponad 20 filmów dokumentalnych, m.in. „Hakawati”, „La Machina” i „Na północ od Kalabrii”, za które otrzymał ok. 40 nagród filmowych, w tym główne nagrody na festiwalach filmowych. Jego film „Za płotem” został uznany we Francji za jeden z 10 najwybitniejszych, krótkometrażowych filmów ostatniej dekady. W 2017 r. na 25 Międzynarodowym Festiwalu Operatorów Filmowych CAMERIMAGE, jego film „Żalanasz” zdobył główną nagrodę wśród dzieł krótkometrażowych. W 2021 r. wszedł na ekrany jego reżyserski debiut – film fabularny „Miasto”.

Szczegóły wydarzenia

Gdzie: Galeria BWA, Sala Kameralna, Aaleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 38, 11-041 Olsztyn

Kiedy: WERNISAŻ W PIĄTEK, 6 MAJA GODZ. 18:00 W SALI KAMERALNEJ BWA

Współorganizator: Agencja Zegart

Więcej informacji znajdziecie tutaj 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

maj 06 2022 - cze 05 2022
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Lokalizacja

Olsztyn