Intymna klinika chirurgii plastycznej, ekskluzywne pole golfowe, cohousingowe osiedle domków, ośrodek wypoczynkowy – to tylko niektóre z pomysłów inwestycji, które można zrealizować na eko-terenach inwestycyjnych Wzgórz Dylewskich.
 
Wzgórza Dylewskie ze względu na wyróżniający je krajobraz i mikroklimat nazywane są „Mazurskimi Bieszczadami”.
To tu w miejscowości Pietrzwałd zlokalizowano eko-tereny inwestycyjne. Kompleks działek z prawem zabudowy, o łącznej powierzchni 17 ha, w pełni przygotowany do inwestycji: uzbrojony, wyposażony w drogi wewnętrzne, z dogodnym dojazdem drogą asfaltową. Konfiguracja terenu pozwala tak usytuować obiekty budowlane, by zagwarantować mieszkańcom poczucie komfortu i intymności. Do tego doskonała lokalizacja na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych Mazur Zachodnich, w sąsiedztwie miejskich aglomeracji i jednocześnie w sercu dzikiej przyrody.
Pracownia Projektowania i Usług Inwestycyjnych Iwexim zarządzająca projektem eko-terenów Wzgórz Dylewskich ma dla potencjalnych inwestorów konkretne rozwiązania.
 
– To tereny zanurzone w dziewiczej przyrodzie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Idealnie nadają się do budowy intymnej kliniki urody, nowoczesnego mediSPA czy centrum chirurgii plastycznej – wylicza pomysły Joanna Malicka, Dyrektor Projektu z firmy Iwexim. – W pobliżu jest prestiżowy hotel zapewniający zaplecze noclegowe i wellness. Uzdrowiskowy klimat tego miejsca zapewnia wypoczynek i rekonwalescencję w cudownych okolicznościach. Oczywiście to tylko jedna z propozycji. Więcej można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 
Eko-tereny inwestycyjne Wzgórz Dylewskich zapewniają inwestorom możliwość realizacji projektów budowlanych na terenie Parku Krajobrazowego, w zgodzie z rygorystycznym Prawem Ochrony Parku i Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Cały teren przeznaczony pod inwestycje jest uzbrojony (woda, prąd, gaz, kanalizacja). Do działek doprowadzone są też światłowody. – Teren znajduje się nieopodal dróg: Warszawa – Gdańsk i Toruń – Olsztyn. Lada moment ruszy też superszybkie połączenie kolejowe Pendolino – dodaje Joanna Malicka. – Ale najważniejszymi atutami są niesamowite ukształtowanie terenu, bliskość rezerwatów dzikiej przyrody i kilkunastu dużych jezior. A do tego bioklimat wysoczyzny Wzgórz Dylewskich. Brak wilgoci, stabilne stany pogodowe, dłuższe i cieplejsze lato, brak komarów.
 
Pracowania zarządzająca projektem zapewni inwestorom wsparcie merytoryczne przy zakupie terenu. – Udzielamy informacji na temat możliwości pozyskania finansowania na cele budowlane – wyjaśnia Joanna Malicka. – Możemy tez opracować wytyczne do programu funkcjonalno-przestrzennego wybranej inwestycji, wykonać projekt architektoniczno-budowlany oraz dokumentację projektową.
 
Tekst: Michał Bartoszewicz
Obraz: archiwum IWEXIM
 
www.wzgorzadylewskie.pl
 
Joanna Malicka
Dyrektor Projektu „Wzgórza Dylewskie”
joanna.malicka@wzgorzadylewskie.pl
tel: 48 514 588 616
Pracownia Projektowania i Usług Inwestycyjnych IWEXIM
Olsztyn, ul. Prosta 27/28 m.8