Zatrzymany czas. Fotografie Anny Witkowskiej - Made In

Zatrzymany czas. Fotografie Anny Witkowskiej

Już w najbliższy poniedziałek 26 września o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich do „Galerii Akwarium” (ul. Zamkowa 12, Muzeum Pogranicza w Działdowie), na wernisaż wystawy pt. „Zatrzymany czas. Fotografie Anny Witkowskiej”. Ekspozycja składa się z 60 plansz, na których prezentowane będą unikatowe zdjęcia dawnego Działdowa, jak też jego okolic.

Anna Witkowska od najmłodszych lat pasjonowała się fotografią, a pierwsze szlify zdobywała już w okresie międzywojennym. Po wojnie pracowała w Starostwie Powiatowym w Działdowie, gdzie wykonywała zdjęcia do dowodów tożsamości. W 1947 roku uzyskała uprawnienia zawodowego fotografa. W 1960 roku podjęła pracę instruktora Koła Fotoamatorów w Powiatowym Domu Kultury w Działdowie, który ówcześnie mieścił się w zabytkowym budynku przy ulicy Zamkowej 2 (obecnie hotel „Wkra”). Zajęcia cechowały się niesamowitą atmosferą, na których ówczesna młodzież oddawała się pasji fotograficznej. Witkowska zakończyła pracę w Kole Fotoamatorów w 1980 r.

Za realizację wystawy odpowiada były uczeń Anny Witkowskiej – Bogdan Sarwiński. Większość fotografii pochodzi z prywatnych zbiorów syna fotografki – Andrzeja Sylwestra Witkowskiego.

Wystawa dostępna będzie od 26 września 2022 r. do 30 listopada 2022 r. w godzinach otwarcia Muzeum.

Wstęp wolny! Zapraszamy.

(Na zdjęciu plakat zapraszający na wernisaż wystawy pt. „Zatrzymany czas. Fotografie Anny Witkowskiej”).

Szczegóły wydarzenia:

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

wrz 26 2022 - lis 30 2022
Expired!

Czas

All Day

Lokalizacja

Działdowo