Wystawa "8DAY – EXIT CODE – 8 Mediations Biennale Polska - Made In

Wystawa „8DAY – EXIT CODE – 8 Mediations Biennale Polska

W ósmym dniu człowiek stworzył maszynę. Ale nie odpoczął.

„I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił.”

Z pomocą technologii sztuka i twórczość artystyczna są wykorzystywane jako pośrednicy w komunikacji między niewyobrażalną, złożoną wiedzą naukową a człowiekiem. Promują badania i innowacje, zwiększając zainteresowanie odkrywaniem nowych rozwiązań. W ten sposób szersza publiczność wchodzi w kontakt z nauką i technologią, integrując je empirycznie i coraz lepiej się z nimi zapoznając.

Z drugiej strony, w miarę jak rozwój nauki i techniki drastycznie zmienia wszystkie dziedziny życia, czyniąc człowieka „potężnym twórcą”, sztuka i filozofia zaczynają kwestionować i krytykować sposób kontrolowania i posługiwania się tą władzą. Zaawansowany technologicznie świat nie jest ziemskim rajem; wręcz przeciwnie, może stwarzać wiele zagrożeń nawet dla swego twórcy, człowieka.

W związku z tym, w celu zbadania zarówno utopijnych, jak i dystopijnych poglądów na przyszłość sztuki, technologii i nauki, ADAF i 8 Mediations Biennale Polska zapraszają na wydarzenie z pokazami specjalnymi.

Ósmego dnia człowiek stworzył maszynę. Ale nie odpoczął.

Więcej info: bwa.olsztyn.pl

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

sty 20 2023 - lut 05 2023
Ongoing...

Czas

20:00 - 18:00

Lokalizacja

Olsztyn