Widowisko taneczno-muzyczne "GRANICE" Filharmonia Olsztyn 2023 - Made In

Widowisko taneczno-muzyczne „GRANICE” Filharmonia Olsztyn 2023

Serdecznie zapraszamy w piątek 9 czerwca 2023 r. do Olsztyna na widowisko taneczno-muzyczne „GRANICE” Filharmonia Olsztyn 2023.

„Granice. Pod wspólnym niebem” to opowieść o pomijanych lub zapomnianych aspektach życia w społeczeństwie.

W świecie opanowanym przez konsumpcjonizm, w którym każdy troszczy się o swoje „ja”, nie zważając na dobro ogółu, nie dbając o uważność w codziennych relacjach, zatrzymujemy się, by zadać fundamentalne pytania o istotę człowieczeństwa i nasze granice.

Czy Ziemia – nasz dom – uniesie kolejną próbę powrotu do najważniejszych wartości? Czy nieuchronnie pędzimy ku zgubie? A może raz jeszcze znajdziemy sposób, by odbudować to, co zepchnęliśmy w kąt i przytłoczyliśmy technologią i plastikiem? Czy nauczymy się szanować granice naszej planety i istot na niej mieszkających?

Swoje pytania, wątpliwości i nadzieje zawieramy w formę najczulszego manifestu nawołując do spojrzenia szerzej i zobaczenia więcej. Do zachwytu nad życiem i każdym jego przejawem. Do ujrzenia piękna w źdźble trawy i ziarenku piasku.

Zrozumienia, że każdy wdech i wydech to cud, który dopełnia się w każdym z nas indywidualnie, lecz pod wspólnym niebem.

Jak co roku Pracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA przygotowują wspólne widowisko będące podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze – profesjonaliści jak i amatorzy, artyści, pedagodzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji.

Podczas tanecznego koncertu będzie można zobaczyć między innymi choreografie grup reprezentacyjnych oraz choreografie grup, których tancerze dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem uzupełnione przez wokalistów oraz grupę aktorską pracującą na co dzień w fundacji.

Reżyseria: Anna Maria Kosik
Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska
Koordynacja: Monika Sobota
Tancerze, aktorzy, wokaliści: tancerze grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT, artyści Fundacji ARToffNIA
Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Partnerzy: Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Gdzie|Kiedy|Info

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego Olsztyn ul. B.Głowackiego 1.

09.06.2023

www.facebook.com/events/