SZANTA WRACA NA STARÓWKĘ! - MADE IN Warmia & Mazury

SZANTA WRACA NA STARÓWKĘ!

Miła wiadomość dla miłośników muzyki, żagli i klimatów marynistycznych – po kilku latach przerwy do Olsztyna wracają „Staromiejskie Spotkania z Szantą”. XIV edycję popularnego cyklu zainauguruje w czwartek 25 czerwca koncert zespołu Shantaż.

„Staromiejskie Spotkania z Szantą” to inicjatywa restauratorów działających na olsztyńskiej starówce. Koncerty tradycyjnie odbywają się na scenie w parku przy moście Św. Jana (start: godz. 19.00).

HARMONOGRAM KONCERTÓW:
25 czerwca – Shantaż
2 lipca – Orkiestra Samanta
9 lipca – Aqua Folk
16 lipca – Wodny Patrol
23 lipca – Szybki Montaż
30 lipca – Pod Wiatr
6 sierpnia – Shantaż
13 sierpnia – Załoga Dr. Bryga
20 sierpnia – Okaw Sztorm
27 sierpnia – Mietek Folk

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts


O ZESPOŁACH
Shantaż – istniejący od 1998 roku olsztyński zespół zafascynowany pięknem rejonu Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystyczną piosenką wakacyjną. Wykonuje szanty „szuwarowo-bagienne” i piosenki żeglarskie.

Orkiestra Samanta – folk-rockowy zespół z Wrocławia. Gwarantuje potężną dawkę żywiołowej, pełnej ekspresji muzyki w połączeniu z barwnymi opowieściami o morzu.

Aqua Folk – nowy zespół w warszawskim „gniazdowo-szantowym światku”, grający „zajefajne” numery w wodno-folkowych aranżacjach.

Wodny Patrol – zadebiutował w 1995 (!) r. tworząc niepowtarzalną marynistyczną muzykę, pieśni morza i szanty „szuwarowo-bagienne”.

Szybki Montaż – mrągowska formacja grająca folk morski i szanty „szuwarowo-bagienne”. Ich muzyczna oferta jest wzbogacona o elementy country.

Pod Wiatr – „Jest coś magicznego w pieśniach żeglarskich i pewnie dlatego piosenka żeglarska stała się dla nas pierwszą miłością” – zespół sam o sobie.

Załoga Dr. Bryga – gra rock marynistyczny z elementami innych gatunków muzycznych takich, jak szanty, folk-rock i punk-rock.

Okaw Sztorm – ich muzyka to odważne łączenie instrumentów (akordeon, gitara, puzon, perkusja) i form muzycznych, jak rock, folk, reggae, a nawet rytmów rodem ze stolicy piratów – Karaibów.

Mietek Folk – energetyczna kombinacja pieśni morza i rytmicznego folku z domieszką rocka.