Spotkania warsztatowe O WARMIO MOJA MIŁA - Made In

Spotkania warsztatowe O WARMIO MOJA MIŁA

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wydarzenia z okazji TYGODNIA CITTASLOW odbywające się pod hasłem O WARMIO MOJA MIŁA 29.09.2023 – piątek – proponowane godziny spotkań dla poszczególnych odbiorców:

Godz. 9:30 i 11:00 PO NASZAMU – ELEMENTARZ WARMIŃSKI – Spotkania warsztatowe poświęcone gwarze warmińskiej dla Uczniów klas III – IV szkół podstawowych.
W ich trakcie omówimy historię gwary warmińskiej, poznamy jej podstawy, zapoznamy się z najważniejszymi zwrotami, przeczytamy kilka warmińskich tekstów.

Godz. 17:00 BAJKI PO WARNIJSKU – Spotkanie warsztatowe poświęcone gwarze warmińskiej dla Dorosłych, Instruktorów, Pedagogów, Wychowawców oraz Wszystkich Zainteresowanych .
Gwara warmińska w praktyce – zapoznamy się z praktycznym użyciem gwary na podstawie przygotowanych tekstów a także spróbujemy przetłumaczyć na gwarę kilka utworów znanych i lubianych z dorobku Ignacego Krasickiego.

Zajęcia poprowadzą: Łukasz Ruch – propagator gwary i kultury warmińskiej, gawędziarz, autor tekstów, organizator konkursów i kursów gwary, współautor „Słownika gwary warmińskiej” i Jagoda Orzołek.

Projekt O WARMIO MOJA MIŁA jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Etno-Polska. Edycja 2023.

Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja.
Bezpłatne zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146