SONIKALIA 2022 | Przyspieszenie - Made In

SONIKALIA 2022 | Przyspieszenie

 

To już nasze czwarte Sonikaliowe spotkanie z dźwiękiem. Co nas czeka w tym roku?

Tradycyjnie przez cztery dni ugościmy Was na warsztatach, instalacji, koncertach dla starszych i dla tych najmłodszych.

Niezwykła instalacja mechanicznych dźwięków Pawła Romańczuka (Małe Instrumenty), którą będziemy mogli odwiedzić przez cztery dni w Zajezdni Trolejbusowej Muzeum Nowoczesności. Zatrzymajmy się i posłuchajmy… Jakie dźwięki czekają za zamkniętymi drzwiami? A może uda nam się wzbogacić je ciekawie? Instalację uzupełni czwartkowy koncert pod tym samym tytułem.

Piątkowe popołudnie spędzimy w Planetarium na koncercie Kosmofonie. Dźwiękowe obrazy odpowiadające takim zagadnieniom jak fale grawitacyjne, horyzont zdarzeń czy czarna energia kreowane przez dwoje muzyków (Izabela Buchowska, Jarek Kordaczuk) przy współudziale publiczności.

W sobotę zabieramy Was do foyer Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. A tam koncert na smyczki i dwa rowery. Tak, tak. Rowery. Na rowerach zagrają prawdziwi sportowcy. Wspólnie z muzykami pozwolą Wam odczuć co w muzyce znaczy słowo „accelerando”.

Niedziela to nasz poranek dla najmłodszych. Teatr Blum opowie i wyśpiewa nam pomysły co robić w jesienną niepogodę.

A popołudniu zapraszamy Was do Teatru Lalek na mini elektrooperę. Żywiołowy Wolny Elektron zaprosi do wspólnego przeżycia jego przedziwnych przygód.

Przedpołudniowe warsztaty modelowania dźwięku w aktywnym polu niezwykłej kratownicy sensorycznej poprowadzi Izabela Kościesza.

Szczegóły wydarzenia: