Repertuar czerwcowy w Filharmonii Warmińsko-Mazurskie - MADE IN Warmia & Mazury

Repertuar czerwcowy w Filharmonii Warmińsko-Mazurskie

7.06, piątek 19.00 – Koncert symfoniczny 

Wprowadzenie do koncertu godz. 18.00, sala kameralna Filharmonii – Witold Paprocki

Marek Pijarowski – dyrygent
Piotr Alexewicz – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Witold Paprocki – prowadzenie koncertu

W programie  I Koncert fortepianowy d–moll op. 15  Johannesa Brahmsa oraz Symfonia d-moll  Césara Francka.

9.06, niedziela 11.00 – „Najlepsi z najlepszych”
Koncert młodych wirtuozów  – laureatów konkursów muzycznych uczących się w PSM II st. im. F. Chopina w Olsztynie.

14.06, piątek 19.00  – Koncert symfoniczny – Zakończenie 78. sezonu artystycznego

Wprowadzenie do koncertu godz. 18.00, sala kameralna Filharmonii – Witold Paprocki

Piotr Sułkowski – dyrygent
Julia Pliś – sopran
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W programie muzyka symfoniczna i filmowa Wojciecha Kilara.

15.06, sobota 9.30, 10.30, 11.30  –  Baby Filharmonia


Fily Diakite-Mikulska – prowadzenie, altówka

Spotkania dla najmłodszych melomanów w wieku 0 – 3 lat oraz ich opiekunów.

16.06, niedziela 20.00 (Majdy, boisko przy ul. Jana) – Koncert „Feelharmonia nad jeziorem”

Koncert Sławka Uniatowskiego z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego w Majdach.
W programie piosenki z serii filmów o przygodach agenta 007.

22.06, sobota, 18.00 – Muzyka z gier komputerowych

Maciej Kotarba – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W programie muzyka z gier komputerowych.

 28.06, piątek, 19.00 (Hala Urania) – 8. Arena Festival film & music
Musical „Kopernik”
Wykonawcy:

Mikołaj Kopernik Marcin Jajkiewicz
Andrzej Kopernik / Wydawca 3 Wojciech Daniel
Łukasz Watzenrode / Wydawca 1 Paweł Tucholski
Jan Dantyszek Paweł Erdman
Anna Schilling Anastazja Simińska
Aleksander Sculteti Jeremiasz Gzyl
Jerzy Joachim Von Lauchen (Retyk) Michał Dudkowski
Andreas Osiander Jacek Wróbel
Krystyna Stulpawitz Kamila Najduk
Kasper Stulpawitz / Wydawca 2 Maciej Tomaszewski
Stańczyk/Kopernik-Lalka Krzysztof Prystupa

Chór i Balet Opery Krakowskiej
Orkiestra Symfoniczna Warmińsko- Mazurskiej Filharmonii
Piotr Sułkowski – dyrygent
Janusz Ciepliński – prowadzenie

29.06, sobota, 19.00 (Hala Urania) – 8. Arena Festival film & music

Muzyka z filmu „Chłopi”

Wykonawcy:

REBEL BABEL FILM ORCHESTRA w składzie:
Aleksandra Kauf-Tyrała – suka, fidel płocka
Weronika Mońka-Chwała – skrzypce, śpiew
Anna Wandtke – skrzypce, śpiew
Karolina Skrzyńska – lira korbowa, skrzypce, śpiew
Piotr Kopietz – akordeon
Daniel Peszko – gitara
Adam Caturian – klarnet
Piotr Hałaj – tuba
Bartosz Niebielecki – instrumenty perkusyjne
Sebastian Wypych – kontrabas

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Piotr Sułkowski – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie