"Przenikanie" Alicji Borsiak-Śleszyńskiej i Joanny Bojarowskiej - finisaż - Made In

„Przenikanie” Alicji Borsiak-Śleszyńskiej i Joanny Bojarowskiej – finisaż

23.09.2023 roku o godz. 14.00 w wieży Radziejowskiego we Fromborku żegnamy wystawę pt. „Przenikanie” artystek z Olsztyna, na której prezentowane jest malarstwo i ceramika. Podczas finisażu będzie możliwość spotkania z autorkami.

Joanna Bojarowska urodziła się w Olsztynie. W 2009 r. ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, uzyskując dyplom w pracowni projektowania graficznego u prof. Piotra Obarka. Wyróżniona honorowo w XII Olsztyńskim Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta (BWA Olsztyn, 2022), oraz wyróżnienie za projekt okolicznościowego znaku z okazji X-lecia uczelni UWM (2009). Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, malarstwem – także na jedwabiu, aranżacją wystaw.

Alicja Borsiak-Śleszyńska również pochodzi z Olsztyna. Dyplom z malarstwa obroniła w 2008 r. w pracowni prof. Stanisława Andrzejewskiego na UWM w Olsztynie. Ukończyła również studia podyplomowe na AHE w Łodzi na kierunku Arteterapia u prof. Wiesława Karolaka. Prowadzi pracownię ceramiczną w Rusi pod Olsztynem. Tworzy ceramiczne instalacje performatywne oraz obrazy ceramiczne inspirowane światem baśni i przyrodą Warmii. Wielokrotna stypendystka Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Mieszka i tworzy w Olsztynie.

Wstęp na finisaż jest bezpłatny. Wejściówki można pobrać ze strony bilety.muzeumfrombork.pl

Organizatorem wystawy jest Muzeum Pomnika Historii “Frombork – zespół katedralny”

Zadanie „Sztuka w grodzie Kopernika” zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.