PATRONAT MEDIALNY: WAMA Film Festival - MADE IN Warmia & Mazury

PATRONAT MEDIALNY: WAMA Film Festival

WAMA Film Festival zaprasza młodych twórców filmowych na warsztaty INTERFILMLAB 7.0

INTERFILMLAB to warsztaty z tradycjami – w październiku w Olsztynie odbędzie się już 7. edycja wydarzenia adresowanego do młodej branży filmowej. Spodziewamy się gości z Polski, Ukrainy, Malty i Norwegii. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 września.

Uczestnicy wezmą udział w szeregu spotkań z doświadczonymi filmowcami. Będą pracować w międzynarodowych grupach nad własnymi projektami filmowymi i zaprezentują swoje pomysły na finałowym pitchingu. Celem spotkania jest dostarczenie aktualnej wiedzy, wymiana dobrych praktyk, integrowanie europejskiego środowiska reżyserów, scenarzystów i producentów, a także wypracowanie nowoczesnych strategii promocji i sprzedaży dokonań twórczych na międzynarodowym rynku filmowym.

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts

Co zrobić, by wziąć udział?

 

Najważniejsze informacje:

Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.

Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Sponsorem festiwalu jest Michelin Polska Sp. z.o.o.

Towarzyszące festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Unia Europejska oraz Narodowe Centrum Kultury.

Projekt „INTERFILMLAB – edukacja na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego (7. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostających w dyspozycji Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w ramach Programu: „Rozwój Sektorów Kreatywnych 2023”.

Partnerami międzynarodowymi tegorocznej edycji festiwalu są: Stiftelsen Amandusfestivalen (Norwegia), CinemaHall (Ukraina), Malta Film Foundation (Malta) oraz KINOGRAPHE (Francja).

Partnerami festiwalu są: MULTIKINO S.A., Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.