Odpalamy Święta z MOK Olsztyn - MADE IN Warmia & Mazury

Odpalamy Święta z MOK Olsztyn

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na radosne preludium do świątecznych wydarzeń!

3 grudnia ODPALAMY ŚWIĘTA!

Zanim spotkamy się  na Targu Rybnym podczas wydarzenia „Święta. Dobrze Was widzieć!”  postaramy się rozpalić w mieszkańcach Olsztyna bożonarodzeniowy nastrój ciepła i bliskości, wygenerować radosną energię.

Tego dnia zaprezentujemy świąteczny tramwaj i odbędziemy nim pierwszy kurs w towarzystwie chóru Bel Canto. Spodziewać się należy, rzecz jasna, najpiękniejszych polskich kolęd, które zaśpiewamy także przy choince pod Starym Ratuszem.

Świąteczną podróż rozpoczniemy na przystanku „Kanta”, skąd o 16:10 odjedzie świąteczny tramwaj (linia nr w kierunku Wysokiej Bramy).  Zachęcamy uczestników do zabrania ze sobą świątecznych gadżetów i kolorowych elementów stroju. Z przystanku Wysoka Brama, kolorowym i rozśpiewanym korowodem przemieścimy się pod Stary Ratusz,  gdzie po raz pierwszy wspólnie rozświetlimy choinkę oraz pozostałe elementy iluminacji świątecznych. Świąteczne drzewko odpalimy energią naszych serc i rozśpiewanych głosów. Zgromadzeni uczestnicy wydarzenia otrzymają od MOK Olsztyn świecące elementy dla wzmocnienia efektu, ale proponujemy, by zaopatrzyć się w różnego rodzaju świecidełka, elementy stroju oraz błyskotki zrobią świetny efekt na wspólnym zdjęciu, które planujemy wykonać pod staromiejską choinką.

Zaprosimy też do Galerii Dobro na otwarcie wyjątkowej wystawy „My, bałwanki z Olsztyna” stworzonej przez najmłodszych mieszkańców Olsztyna, podopiecznych Pałacu Młodzieży.

Od tego dnia będzie dostępna w pobliżu choinki skrzynka na Kartkę dla Seniora. Kolejna odsłona tej akcji ma na celu wywołanie uśmiechów na twarzach starszych podopiecznych domów pomocy społecznej z Olsztyna, którzy u schyłku życia, wciąż potrzebują i łakną ciepła i uwagi drugiego człowieka.

Godzinowy plan działań 3. grudnia 2023:

16:10 – odjazd świątecznego tramwaju z przystanku „Kanta”

  1. 16:31 – przemarsz kolorowego orszaku z przystanku „Wysoka Brama” pod Stary Ratusz (pamiętajcie  o kolorowych świątecznych przebraniach, gadżetach i świecących elementach – niech nas widzą z kosmosu!)
  2. 16:45 – odpalenie staromiejskiej choinki z pomocą energii ludzkich serc i wspólne zdjęcie
  3. 17:00 – kolędowanie z chórem Bel Canto
  4. 17:15 – wernisaż wystawy My, bałwanki z Olsztyna w Galerii Dobro stworzona przez podopiecznych Pałacu Młodzieży.

Kolejny raz na Stare Miasto zaprosimy  olsztynian już 9 i 10 grudnia na wydarzenie „Święta. Dobrze Was widzieć”