Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 Elbląg 2022 - Made In

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 Elbląg 2022

Przed nami Baltic Cup… znów nie zabraknie emocji

Kilkuset tancerzy z kilkudziesięciu krajów Europy! Gorące rytmy latynoamerykańskie, a także elegancja i dostojność tańców standardowych. Gwiazdy światowych parkietów, pokazy specjalne i imprezy towarzyszące. Rozpoczynamy odliczanie do 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21, które odbędzie się w Elblągu w dniach 7- 9 października!

Rok 2022 to dwanaście miesięcy, podczas których świętujemy 60-lecie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że zaczniemy od rysu historycznego, oczywiście w kontekście „Baltic Cup”.

Zaczynamy od wędrówki w rok 1986. Wtedy to Antoni Czyżyk – trener Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” ogłosił nabór na kurs tańca i nikomu zapewne się wtedy nie śniło, że młodzi kursanci utworzą w przyszłości jeden z najlepszych na świecie klubów tanecznych.

Nikt też nie mógł przewidzieć, że powstały w 1962 roku elbląski ośrodek kultury będzie organizować imprezy na skalę międzynarodową. Świetne osiągnięcia elbląskich tancerzy zaowocowały przyznaniem „Jantarowi” prawo do organizacji międzynarodowych turniejów.

Dzięki tej decyzji „Baltic Cup” od 2000 roku może pełnić rolę tanecznej wizytówki regionu, województwa i Polski północnej. Za kilkudziesięcioletnim sukcesem „Baltic Cup” stoi z całą pewnością uniwersalny język tańca, muzyki i rywalizacji sportowej.

Szczegóły wydarzenia:

  • Gdzie: Elbląg. Hala Sportowo-Widowiskowa, aleja Grunwaldzka 135.
  • Kiedy: 07.10-09.10
  • Więcej informacji: Elbląg. Hala Sportowo-Widowiskowa, aleja Grunwaldzka 135.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

paź 07 - 09 2022
Expired!

Czas

All Day

Lokalizacja

Elbląg