Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej w Barczewie  - Made In
festiwal_barczewo

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej w Barczewie 

W czerwcu rusza 21. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej   im. Feliksa Nowowiejskiego Barczewo 2022. 

21. edycja imprezy, na którą przyjeżdżają chóry amatorskie z całej Polski i Europy, specjalni goście oraz turyści. Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie upamiętnia jej patrona – wybitnego  kompozytora z Warmii.

Festiwal o zasięgu międzynarodowym ma charakter konkursu. W programie Konkurs i Przegląd Chórów Seniora, koncerty towarzyszące, głównie skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej, ale także do mieszkańców z małych miejscowości gminy Barczewo i regionu. 

Odbędzie się również konferencja naukowa pt. „ Muzyka Warmii i Mazur”, w tym roku częściowo online, która skupi znawców twórczości Feliksa Nowowiejskiego oraz muzyki Warmii i Mazur.

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich – organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej  im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie współpracuje z Fundacją „Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki” przy organizacji kolejnej edycji wydarzenia pn. GRAND PRIX POLSKIEJ CHÓRALISTYKI IM. STEFANA STULIGROSZA. Zdobywca GRAND PRIX XXI edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej  im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie jest automatycznie uczestnikiem tego wydarzenia.

Impreza pod patronatem MADE IN W&M

Szczegóły wydarzenia:

Gdzie: Kościół pod wezwaniem Św. Anny w Barczewie, ul. Grunwaldzka 15

Kiedy: 2-4 czerwca

Dokładny program:

http://festiwal-barczewo.pl

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

cze 02 - 04 2022
Expired!

Czas

10:00 - 19:00
Kategoria