Majówka z łukiem i koniem - Grunwald - Made In

Majówka z łukiem i koniem – Grunwald

Zapraszamy w dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2022 r. do Grunwaldu na Majówkę z Łukiem i Koniem Grunwald 2022

Atrakcje

Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego IMAG Grunwald, które odbędą się w dniach 30 kwietnia – 3 maja 2022 na terenie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku! Tym razem będzie to pierwsza eliminacja do IHAA European Grand Prix.

Obecna będzie czołówka europejskich i polskich łuczników konnych. W tym roku zaplanowaliśmy rozegranie dodatkowej konkurencji: Quabaq oraz małą niespodziankę.
Przed zawodami udostępnimy (odpłatnie) tory treningowe, gdzie będzie możliwość zorganizowania dodatkowych treningów.

Swoje umiejętności zaprezentują wirtuozi łucznictwa konnego m.in. z Iranu, Węgier, Niemiec, Francji, Indonezji, Holandii, Szwecji oraz Szwajcarii. Swój udział potwierdził Irańczyk – Ali Ghoorchian oraz pierwsza dama łucznictwa konnego, najlepsza polska zawodniczka –Anna Sokólska.

Zawodników będzie można podziwiać w 3 konkurencjach. Najtrudniejsza zaś konkurencja grunwaldzka (na zasadach Toru Polskiego), rozegrana zostanie w ciągu dwóch dni. Dla uczestników to będzie prawdziwy sprawdzian umiejętności zarówno łuczniczych jak i jeździeckich.

30 kwietnia: Turniej Rycerski dla Ukrainy – Pola Grunwaldu (sobota, 30 kwietnia, g. 16.00 – wzgórze pomnikowe Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. W szrankach spotkają się polskie drużyny buhurtowe. Nie tylko z Warmii i Mazur, ale swój udział zapowiedzieli rycerze z niemal całej Polski, tak jak ona długa i szeroka… od Pomorza, przez Mazowsze, Małopolskę, Lubelszczyznę, aż po Śląsk.

Szczegóły wydarzenia

Data wydarzenia: 30 kwietnia – 3 maja 2022 r.
Gdzie: Pola Grunwaldu
Koszty: wstęp wolny

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

kw. 30 2022 - maj 03 2022
Expired!

Czas

All Day

Lokalizacja

Grunwald