JOAN MIRÓ – plakaty autorskie z kolekcji Jerzego Kurowskiego - Made In
Miro

JOAN MIRÓ – plakaty autorskie z kolekcji Jerzego Kurowskiego

­Galeria Sztuki­ BWA­ w ­Olsztynie ­prezentuje 60 oryginalnych­ autorskich­ plakatów Joana­ Miró,­ które­ pochodzą­ z­ prywatnej­ kolekcji­ Jerzego­ Kurowskiego. Prawie­ wszystkie­ grafiki­ z lat­ 1953-1984­ wykonane ­zostały­ w­ szlachetnej­ technice ­kolorowej ­litografii.
Rozmaite instytucje kultury z okazji wystaw prac Joana Miró wydawały plakaty, na których zwykle umieszczano reprodukcje jego grafik lub obrazów. Tylko około 150 plakatów to oryginalne autorskie grafiki Miró specjalnie wykonane z okazji prezentacji własnych prac lub na zlecenie organizatorów wydarzeń.
W Polsce mamy mało okazji do podziwiania grafik Joana Miró. Nieduża część jego plakatów znajduje się w kolekcji Muzeum Plakatu w Wilanowie, pojedyncze egzemplarze są w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu czy Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Joan Miró (ur. 1893 w Barcelonie; zm. 1983 w Palma de Mallorca) – kataloński malarz, grafik, rzeźbiarz i ceramik, tworzył na pograniczu abstrakcji i surrealizmu – należał do najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych artystów XX wieku.

Szczegóły wydarzenia:

Gdzie: Galeria Sztuki BWA w Olsztynie (al. Marsz. J. Piłsudskiego 38)
Kiedy: 10 czerwca – 31 lipca

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

cze 10 2022 - lip 31 2022
Expired!

Czas

18:00 - 18:00

Lokalizacja

Olsztyn