Dni Otwartych Funduszy Europejskich „Przyroda Mazur w pigułce” Krutynia 2022 - Made In

Dni Otwartych Funduszy Europejskich „Przyroda Mazur w pigułce” Krutynia 2022

W związku z obchodami Dni Otwartych Funduszy Europejskich serdecznie zapraszamy 7 i 8. października do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej w Krutyni na wydarzenie pt. „Przyroda Mazur w pigułce”.

W zabytkowej stodole w centrum wsi Krutyń mieści się Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej. Znajduje się tu „Galeria nad Mukrem”, Izba Przyrodnicza, Izba Pamięci Karola Małłka oraz sala edukacyjna. W „Galerii nad Mukrem” prezentowane są wystawy o tematyce przyrodniczej i historyczno- kulturowej.

Wykonana dzięki funduszom europejskim ekspozycja Izby Przyrodniczej przybliża typy siedlisk charakterystycznych dla Mazurskiego Parku Krajobrazowego, takich jak las, jezioro, rzeka czy łąka.

7. października w godz. 8.00 – 15.00 zapraszamy do zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem. Podczas zwiedzania będzie można sprawdzić swoją przyrodniczą wiedzę biorąc udział w queście pt. „Mieszkańcy ogrodu”.

8. października w godz. 10.00 – 12.00 zapraszamy na warsztaty decoupage o przyrodniczej tematyce. Podczas warsztatów będzie można wykonać samodzielnie pocztówkę metodą decoupage oraz zwiedzić ekspozycję Ośrodka.

8. października o godz. 10.30 zapraszamy na spacer na kijach ścieżką przyrodniczą „Rezerwat Krutynia”. Cała trasa ma ok. 5 km. Start przed siedzibą Parku.

Szczegóły wydarzenia:

  • Gdzie: Krutyń. Ośrodek Edukacji Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
  • Kiedy: 7-8.10.2022
  • Więcej informacji: www.dniotwarte.eu