Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge STARE JABŁONKI 2024 - MADE IN Warmia & Mazury

Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge STARE JABŁONKI 2024

Po 10 latach najlepsze siatkarki i najlepsi siatkarze plażowi świata wracają do malowniczych Starych Jabłonek nad jeziorem Szeląg Mały. W dniach 30 maja – 2 czerwca powalczą na plaży Hotelu Anders o punkty Pucharu Świata.

Będzie to jednocześnie przedostatnia impreza, której wyniki będą premiowały do udziału w letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Turniej w Starych Jabłonkach zostanie rozegrany jako impreza kategorii challenge.

Stadion główny pomieści dwa tysiące kibiców.

Beach Pro Tour Warmia Mazury Challenge 2024
Volleyball World Beach Pro Tour to cykl 17 turniejów eliminacyjnych oraz jednego turnieju finałowego, w którym najlepsze siatkarki oraz najlepsi siatkarze walczą o tytuły zdobywców Pucharu Świata oraz o miejsca startowe podczas letnich Igrzysk Olimpijskich (26 lipca – 11 sierpnia) w Paryżu.

Turnieje eliminacyjne zostały podzielone na dwie kategorie: Elite16 oraz Challenge. Siatkarki i siatkarze rywalizowali będą m.in: w brazylijskim Recife, chińskim Chiamen, szwajcarskim Gstaad czy filipińskim Nuvali. Kalendarz przewiduje dziewięć turniejów Elite16 oraz osiem rangi Challenge. Zwycięzców cyklu wyłoni turniej finałowy, który na początku grudnia odbędzie się w katarskim Doha.

Międzynarodowa siatkówka po raz kolejny zawita do mazurskiej wsi koło Ostródy. W latach 2004-2014 Stare Jabłonki były gospodarzem turniejów ówczesnego cyklu World Tour. W 2013 roku na obiektach Hotelu Anders odbyły się najlepsze w historii dyscypliny Mistrzostwa Świata.

Po 10 latach nieobecności wielka siatkówka wraca na Mazury Zachodnie. Do zobaczenia na trybunach!

SZCZEGÓŁY: www.hotelanders.pl/BeachProTour

Bilety na najważniejsze wydarzenie siatkówki plażowej w Polsce już dostępne!
BILETY>> KUP: www.ebilet.pl/…/sporty…/beach-pro-tour-challenge

Data wydarzenia: 29 maja – 2 czerwca 2024 r., godz. 15:00.

Miejsce: Stare Jabłonki. Plaża hotel Anders.

Źródło: www.fb.com/events/
Fot. www.fb.com/events/