Bajki i obrazy - duet artystyczny w Galerii Usługa - Made In
puczel

Bajki i obrazy – duet artystyczny w Galerii Usługa

Finisaż  wydarzenia artystycznego, łączącego promocję książki „Bajki i mity”Justyny Artym oraz wystawę obrazów Jarka Puczela.

Justyna Artym – pisze teksty i wykleja makatki. Obie te formy ekspresji publikowała w czasopismach i prezentowała podczas akcji artystycznych i wystaw. Współzałożycielka, prowadząca i organizatorka cyklu spotkań literacko-muzycznych Olsztyński Literacki Miesięcznik Mówiony, grupy twórczych kobiet Półkowniczki oraz innych wydarzeń kulturalnych i spotkań autorskich.
Jarek Puczel – malarz. Stara się znaleźć stan równowagi pomiędzy zmysłowością przedstawienia, a przejrzystością prezentowanych idei. Redukuje i intensyfikuje malarską formę, dążąc do uzyskania intymnej anonimowości, w której odbiorca może odnaleźć swoje własne emocje i myśli. Obecnie reprezentowany jest przez cztery galerie: Maybaum Gallery w San Francisco, Guy Hepner w Nowym Jorku, Galerie Sandhofer w Salzburgu i Galerię Milano w Warszawie. Reprodukcje jego obrazów znalazły się m.in. na plakatach teatralnych i filmowych, okładkach płyt i około 40 książek.

Spotkanie z artystami poprowadzi Olga Żmijewska.

Szczegóły wydarzenia:

Gidzie: Galeria Usługa JAzz Bar w Olsztynie, ul. Stare Miasto
Kiedy:  27 maja, godz. 19

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

maj 27 2022
Expired!

Czas

19:00