8. Skolicka Noc Kupały - MADE IN Warmia & Mazury

8. Skolicka Noc Kupały

Skolicka Noc Kupaly to święto żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. Jak co roku podczas przesilenia letniego, zapraszamy do aktywności pod gołym niebem, nad jeziorem, na leśnym campingu wsi Skolity. To koncerty, warsztaty, plażowanie i lokalni twórcy opatrzone własnoręcznymi i oryginalnymi dekoracjami.

Ale „Kupała” to zwyczaj obchodzony przed wiekami, przez dawne plemiona, na tych ziemiach żyjące. Nie bogom poświęcony, a naturze. Dla ludzi przez ludzi stworzony. Święto radości, zabawy, miłości. Symboliczne zakończenie chudych miesięcy, witające okres obfitości, tańcami przy ognisku, gdzie się gromadzono niegdyś kupalnie, czyli tłumnie, w czasie przesilenia letniego i najkrótszej nocy w roku. Celem plemiennych i wioskowych spotkań było wytańczyć i wywróżyć sobie płodność, dobre zamążpójście, urodzaj i zwyczajnie szczęście w nadchodzącym sezonie. Tę tradycję przekładamy na naszą plażę w dobrą zabawę.

MY, jak co roku, spotkamy się na campingu nad Jeziorem Skolickim, na zakończenie roku szkolnego. Tańce przy dużej scenie nad jeziorem, hulanki, swawola, wianki na wodę w sobotę, warsztaty, strefa rękodzieło oraz koncerty, koncerty i muzyka bez przerwy. Impreza dla całych rodzin. Tradycyjnie już, wspólnie rozpoczniemy wakacje pod namiotami. Obserwujcie wydarzenie bo w nim na bieżąco pojawiać się będą szczegóły. Na pewno Was w tym roku znów zaskoczymy

KLIKNIJ, aby posłuchać naszego podcastu
MADE IN Warmia & Mazury Podcasts