15. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie - Made In

15. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie

Ponad 50 tysięcy pierogów zagości na stołach podczas tegorocznej 15. Warmińskiej Uczty Pierogowej w Biesowie. Najsmaczniejsza impreza w regionie odbędzie się 13 sierpnia.

 Od kilkunastu lat w tej niewielkiej miejscowości na Warmii ma miejsce prawdziwa uczta dla podniebienia, łącząca tradycję, kulturę i świetną zabawę. Jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Janusz Radziszewski – radny Powiatu Olsztyńskiego oraz wieloletni sołtys Sołectwa Biesowo. Wspólnie z Radą Sołecką, mieszkańcami Biesowa, a także samorządami Biskupca i Powiatu Olsztyńskiego tworzą niepowtarzalny klimat znany na całą Polskę – Warmińską Ucztę Pierogową.

 Tradycyjnie odbędzie się kiermasz pierogów i konkursy na najsmaczniejsze pierogi, nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, stoisk z różnościami oraz solidnej dawki muzyki – zapowiada Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca. Na scenie wystąpią lokalne zespoły: Innamorati, Węgojska Strużka, Warmińska Kuźnia, a także Fires, Shine, Adaśko. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół VOX. 

Szczegóły wydarzenia:

Wydarzenie zostało zakończone.