Bez względu na sytuację wyjściową uzębienia, w Klinice AlfaDental można zaserwować sobie iście gwiazdorski uśmiech. Przynajmniej tak mówią sami pacjenci. Jak dokonuje się takich cudów?

Najpierw i tak trzeba zaliczyć sesję przed obiektywem aparatu. To punkt wyjściowy. Układ żuchwy, rysy twarzy, stan czy kształt zębów, które – według tzw. morfopsychologii – wpływają na cechy charakteru ich właściciela. Wszystko to stanowi bazę do analizy dla grupy specjalistów. 

Uzębienie często jest powodem nie tylko zdrowotnych problemów, ale też kompleksów i blokad. Dzięki zaawansowanej technologii, którą dysponuje klinika, nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Proces leczenia w AlfaDental opracowywany jest wirtualnie. Digital Smile Design to metoda z dziedziny stomatologii estetycznej, która na podstawie wykonanej serii zdjęć i oprogramowania, pozwala zaplanować nowy uśmiech i pokazać cyfrową wizualizację w 3D, jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań. Efekt „wow” widać już na ekranie komputera. A na żywo, po skończonym leczeniu, przechodzi najśmielsze oczekiwania.

– Kiedy spojrzałem w lustro po zakończonym leczeniu, popłakałem się z radości – przyznaje Jerzy Mróz, pacjent który przeszedł w klinice metamorfozę uśmiechu. – To tak jakbym dostał nowe życie, ubyło mi ze 20 lat. Zadbanego uzębienia nie nadrobi markowy ubiór. Mam większą pewność siebie, z dumą prezentuję w towarzystwie swoją równą, białą „klawiaturę”. A cały proces leczenia był czystą przyjemnością: bez bólu i w domowej atmosferze – chwali.

To efekt pracy zespołowej w AlfaDental: stomatologów, protetyków, chirurgów szczękowo-twarzowych, ortodontów, fizjoterapeutów, higienistek i recepcjonistek. Zgraną drużynę daje się odczuć już w poczekalni – aromatyczna herbata, świeża prasa, eleganckie kanapy i dizajnerskie wnętrza bardziej przypominają kawiarnię niż klinikę stomatologiczną. Dobry nastrój dopełnia wzajemna życzliwość ekipy. – Bardzo dbamy o pozytywną atmosferę w naszej klinice – zapewnia dr Anna Dudzińska-Filkiewicz, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, współwłaścicielka AlfaDental. – Tworzą ją ludzie, którzy najzwyczajniej w świecie lubią siebie nawzajem, przez co pacjentom łatwiej się otworzyć. Dobraliśmy profesjonalistów, dla których praca jest też ogromną pasją. Bez niej nie byłoby efektów, które często odmieniają pacjentom życie.

Marta, pacjentka z „Hollywood smile”: – Przez wiele lat zęby były moim największym kompleksem, starałam się wyrazić moją osobowość w każdy sposób, tylko nie przez uśmiech. Nie mogąc uśmiechnąć się do obiektywu, nie wyobrażałam sobie nawet wziąć ślubu. W klinice spotkałam się z ogromnym zrozumieniem, czułam, że lekarzom tak samo jak mi zależy na zmianie mojego samopoczucia. I nie zawiodłam się.

Entuzjastyczne opinie w internecie powtarzają się bez względu na zakres leczenia stomatologicznego. A oferta jest pełna – począwszy od profilaktyki u najmłodszych, przez zaawansowaną protetykę, a kończąc na pełnej odbudowie zębów, także z przeszczepem tkanki kostnej. Klinika prowadzona od 2006 roku przez Annę i Zdzisława Filkiewiczów to kontynuacja praktyki stomatologicznej rodziców właścicielki. Razem z tatą Leszkiem Dudzińskim, wybitnym chirurgiem stomatologicznym, związani są ze Szpitalem Uniwersyteckim w Olsztynie, gdzie przeprowadzają skomplikowane zabiegi w tym zakresie. A w ich prywatnej klinice, która mieści się w dwóch nowoczesnych siedzibach, postawili na innowacyjne technologie. To m.in. lasery służące do zabiegów w schorzeniach błony śluzowej czy leczenia nadwrażliwości zębów. Klinika współpracuje także z renomowanymi laboratoriami protetycznymi w Polsce. I co ważne – ból, który wielu pacjentom przysparza stresu, jest tu wyeliminowany. Znieczulenie dawkowane jest komputerowo, a w razie potrzeby lekarze stosują sedację wziewną, czyli maseczkę z bezpiecznym gazem rozweselającym. Po kilku wdechach nawet pacjent ze skrajną dentofobią potrafi się zrelaksować…

– W medycynie nie da się iść na skróty. Skupiamy się na znalezieniu przyczyny i jej wyleczeniu, a nie chwilowym załagodzeniu problemu – twierdzi Zdzisław Filkiewicz, specjalista protetyki stomatologicznej, współwłaściciel kliniki. – Naszą podstawową zasadą jest szczerość z pacjentem. Nie ukrywamy, że proces leczenia może potrwać kilka miesięcy czy lat. Warto jednak poczekać na efekt. Jesteśmy świadkami przemian, kiedy pacjenci po długiej przerwie odważają się na uśmiech. I ten błysk w oku i łzy radości warte są każdego wysiłku.

Tekst: Beata Waś, obraz: arch. Andrzej Bugajski Rebel Artistry

Alfa Dental s.c

ul. Iwaszkiewicza 22a/01

tel: 508 424 525

www.alfadental.pro