Olsztyn został pierwszym miastem na świecie w którym otwarto innowacyjny punkt IKEA Gościnnie. Zlokalizowany jest w Galerii Warmińskiej i można w nim zrobić nie tylko zakupy za pomocą strony internetowej, ale przede wszystkim skorzystać z doradztwa fachowców od projektowania kuchni. Gotowy zestaw mebli i wyposażenia IKEA dotrze do naszych domów w 4-6 dni.

IKEA Gościnnie to efekt wewnętrznego konkursu przeprowadzonego wśród pracowników gdańskiego sklepu szwedzkiej marki. Mieli zaprezentować oryginalne pomysły z których skorzystaliby klienci miast nie posiadających stacjonarnych sklepów IKEA. Koncept punktu spotkań, jako pierwszy taki w świecie, otwarto 21 lutego w Olsztynie z którego bardzo dużo klientów robi zakupy właśnie w Gdańsku.

W punkcie spotkań IKEA Gościnnie w Galerii Warmińskiej pracuje sześć osób, które profesjonalne doradzają w zaprojektowaniu funkcjonalnej kuchni. Wystarczy przyjść z wymiarami kuchni i pod fachowym okiem pracować nad koncepcją tworzoną na multimedialnej wizualizacji.

Wszystkie zamówione zakupy, o ile tylko rachunek przekroczy 49 zł, dostarczane są do mieszkania gratis. Za dodatkową opłatą można zamówić usługę złożenia mebli. Punkt IKEA Gościnnie zaplanowano na pół roku, ale jeśli podbije serca olsztyniaków, jest szansa na dalszą jego obecność.