Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, 20 lutego wziął udział w odbywających się w trakcie Festiwalu Filmowego Berlinale, Targach European Film Market . Są one okazją do spotkań przedstawicieli Regionalnych  Funduszy Filmowych z branżą filmową z całego świata, podczas których twórcy zachęcani są do realizowania filmów w Polsce.
Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy dofinansował do tej pory cztery produkcje m.in. nagradzaną „Cichą Noc” Piotra Domalewskiego. W konkursie 68. Berlinale nie ma tego filmu ponieważ do rywalizacji o Złotego Niedźwiedzia zapraszane są obrazy nigdzie wcześniej nienagrodzone. Goście Berlinale spotkali się z reżyserem podczas warsztatów międzynarodowego programu scenariuszowego Scrip Teast. Podczas spotkań scenarzyści z różnych krajów dyskutowali nad swoimi projektami z profesjonalistami wielu dziedzin i doradcami kreatywnymi. Wśród 11 projektów biorących udział w warsztatach, aż cztery były polskie, wśród nich – film „Bezcenna” Piotra Domalewskiego.
Podczas spotkania w Berlinie marszałek Gustaw Marek Brzezin i szef WMFF Bogumił Osiński, rozmawiali z reżyserem o jego kolejnym projekcie, którego realizacja planowana jest w całości na Warmii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obraz: W-M Fundusz Filmowy