Odpoczynek na plaży nie musi ograniczać się do leżenia plackiem na niej. Oto rozkład jazdy „Warmia Bus”.
 
„Warmia Bus” to projekt, którego celem jest aktywizacja plażowiczów. – Oferta skierowana tak do mieszkańców Olsztyna, jak i do przyjeżdżających tu na odpoczynek turystów to pakiet atrakcji skupionych głównie przy jeziorze Ukiel – wyjaśnia Joanna Niemotko z teamu odpowiedzialnego za projekt.
Napędzanym energią słoneczną rekreacyjnym busem, który kilkanaście razy dziennie startuje spod Wysokiej Bramy, można dojechać właśnie nad jezioro Ukiel. – Trasę busa wyznaczono tak, aby umożliwiła podziwianie zabytków Starego Miasta i malowniczego krajobrazu olsztyńskich jezior – podkreśla menadżerka.
Ale słoneczny bus to dopiero wstęp do podróży z relaksem przez duże R. Tradycyjnie już hitem sezonu jest tramwaj wodny (kursuje codziennie o dwóch stałych godzinach: 12 i 17).
 
Rejs cichym i ekologicznym tramwajem po jeziorze Krzywym to ukojenie wśród szumu fal. Jeżeli zaś jesteś osobą, która woli brać ster we własne ręce, możesz wypożyczyć łódź spacerową, która pomieści całą twoją paczkę znajomych.
 
W ramach projektu „Warmia Bus” działa też wypożyczalnia rowerów. Monika, fanka jazdy na rowerze, którą spotkaliśmy nad jeziorem na jednym z wypożyczonych rowerów, tak to widzi: – Mam małe mieszkanie, w którym nie starczyłoby mi miejsca na rower, dlatego wypożyczam go. Punktów wypożyczania i zdawania jest wiele, dzięki temu mogę ruszyć z Jarot, a rower zostawić w mieście. Jest tanio i wygodnie.
 
Wspólnym mianownikiem „Warmia Bus” są atrakcje całkowicie przyjazne środowisku: aktywność i ekologia w jednym.
Zasilane prądem tramwaje wodne i busy na energię słoneczną są ewenementem nie tylko na skalę regionu.
To niesztampowy projekt promowania regionu poprzez zdrowie fizyczne i psychiczne, a także podkreślenie naturalnej atrakcji Olsztyna, jaką jest przyroda.
 
Tekst: Ita Skwarczyńska, Obraz: archiwum Body Perfekt
 
Body Perfect – Warmia Bus
Olsztyn, ul. Kętrzyńskiego 5
www.bodyperfectolsztyn.pl