Są zwierciadłem duszy, a ich zdrowy wygląd dodaje twarzy blasku. Jak dbać o kondycję i wygląd oczu? W olsztyńskim Centrum Okulistycznym VISUS lekarze kompleksowo zajmują się problemami nie tylko tej części twarzy.

Zespół specjalistów z Centrum Okulistycznego VISUS w Olsztynie oferującego szeroki zakres usług w zakresie okulistyki i medycyny estetycznej

Visus- okulistyka, medycyna estetyczna, zdrowie i piękno

Tutejsza sala zabiegowa ukryta za lustrem służy zdrowiu, urodzie, a czasem nawet zwykłej przyjemności. W grafiku zabiegi blefaroplastyki – chirurgii powiek, niwelowania problemu suchego oka czy nowoczesnych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. A dla wzmocnienia efektu liftingu pacjenci mogą też skorzystać z relaksującego masażu kobido. Bo to oni zainspirowali lekarzy z Centrum Okulistycznego VISUS do stworzenia kompleksowej oferty, która służy nie tylko dobremu wzrokowi, ale i wyglądowi całej twarzy.

– Posiadamy medyczną wiedzę, wieloletnie doświadczenie i profesjonalny sprzęt, dzięki czemu pacjenci czują się bezpieczni oddając się w nasze ręce – zapewnia dr n. med. Maria Dowgird, specjalista chorób oczu, która wykonuje m.in. blefaroplastykę. – Zanim przeprowadzimy jakikolwiek zabieg, konsultujemy, poznajemy oczekiwania, doradzamy i ustalamy plan zabiegowy. A po ich wykonaniu pacjenci nadal pozostają pod naszą fachową opieką, więc mamy pod kontrolą cały proces leczenia i zmian.

Visus- leczenie zespołu suchego oka

Nowoczesny sprzęt w Centrum VISUS służy m.in. pacjentom, którym doskwiera dokuczliwa i częsta przypadłość – zespół suchego oka. Objawia się dyskomfortem, pieczeniem, uczuciem „piasku” pod powiekami i prowadzi do zaczerwienienia oczu, światłowstrętu i zamglonego widzenia. To długotrwałe schorzenie zwane „okiem biurowym” ma związek m.in. z czynnikami środowiskowymi jak przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, wielogodzinne korzystanie z ekranów komputera czy telefonu. Pomocne mogą być zabiegi odnowy biologicznej powierzchni oka intensywnym światłem pulsacyjnym – tzw. terapia IPL. Pobudza gruczoły powiekowe do produkcji prawidłowego „filmu łzowego”, chroniącego oczy przez nadmiernym wysychaniem.

Nowoczesny sprzęt w Centrum VISUS służy m.in. pacjentom, którym doskwiera dokuczliwa i częsta przypadłość – zespół suchego oka.

– To schorzenie może ciągnąć się latami – przyznaje lek. Tomasz Żebrowski, specjalista okulistyki, zajmujący się m.in. terapią suchego oka. – Niewłaściwe leczenie zespołu suchego oka czasem prowadzi do dolegliwości psychosomatycznych jak bóle głowy, nadmierne zmęczenie czy nawet stany depresyjne. Po kilku bezbolesnych zabiegach nowoczesnym aparatem do terapii suchego oka, pacjenci mogą znacznie zredukować lub odstawić krople przeciwzapalne i nawilżające, tzw. sztuczne łzy. Zainwestowaliśmy w ten nowoczesny sprzęt, aby sprawnie poprawiać komfort widzenia, a zatem życia wielu pacjentów.

– Mamy coraz szersze grono pacjentów, kobiet i mężczyzn, dla których liczy się nie tylko zdrowie, ale i estetyka oczu – przyznaje dr Maria Dowgird. – Usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej powiek górnych i dolnych wykonujemy z użyciem nowoczesnego noża chirurgicznego Loktal.

Zdrowie i estetyka

Blefaroplastyka – chirurgiczne usuwanie nadmiaru skóry powiek to szybki i skuteczny na wiele lat zabieg, który pozwala pozbyć się wiotkiej skóry wokół oczu, ograniczonego opadającą powieką pola widzenia, czasem bólów głowy. Otwarte szeroko oczy dają poczucie komfortu, wizualnie odejmują lat. Ten coraz bardziej popularny i bezpieczny zabieg trwa około godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

– Mamy coraz szersze grono pacjentów, kobiet i mężczyzn, dla których liczy się nie tylko zdrowie, ale i estetyka oczu – przyznaje dr Maria Dowgird. – Usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej powiek górnych i dolnych wykonujemy z użyciem nowoczesnego noża chirurgicznego Loktal. Ta nowoczesna technologia polegająca na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych pozwala ograniczać krwawienie i zmniejsza ryzyko wystąpienia obrzęków i siniaków, a tym samym przyspiesza proces gojenia.

Visus – atmosfera zaufania

Nieco bardziej skomplikowany zabieg korekty powiek dolnych odbywa się „na cztery ręce”. Efekty po kilkudniowym okresie rekonwalescencji bywają spektakularne, przywracają napięcie skóry, wymarzony kształt powiek i kontur oczu.

– Pozwala pozbyć się przepukliny tłuszczowej, czy popularnie nazywanych „worków” pod oczami – tłumaczy Marta Chamerska – lekarz medycyny estetycznej. – Kondycja delikatnych okolic oczu, które z wiekiem tracą jędrność, jest czasem kluczowa dla zadbanego wyglądu twarzy.

My dajemy gwarancję, że na każdym etapie leczenia czy poprawy wyglądu skóry można liczyć na

Drobne zabiegi chirurgiczne również w ofercie

W VISUS lekarze wykonują także inne drobne zabiegi chirurgiczne jak usuwanie gradówek, kępek żółtych i brodawek. A rosnące zapotrzebowanie na zabiegi medycyny estetycznej zainspirowało ich do poszerzenia oferty m.in. o radiofrekwencję mikroigłową, biostymulatory, mezoterapię, zabiegi z toksyną botulinową, wypełniacze, wolumetrię, nici PDO.

– Rośnie świadomość pacjentów i ich oczekiwania dotyczące efektów medycyny estetycznej, ale także ewentualnych powikłań – przyznaje Marta Chamerska. – My dajemy gwarancję, że na każdym etapie leczenia czy poprawy wyglądu skóry można liczyć na naszą pomoc i doradztwo. Atmosferę zaufania i życzliwości budujemy w naszym centrum od lat.naszą pomoc i doradztwo. Atmosferę zaufania i życzliwości budujemy w naszym centrum od lat.

  • Tekst: Beata Waś
  • Centrum Okulistyczne VISUS
  • Olsztyn, al. Wojska Polskiego 67/2A
  • 89 535 60 50
  • okulistaolsztyn.pl