CZYŻBY NADCHODZIŁ WIEK BEZ MAKIJAŻU – NIEZALEŻNIE OD WIEKU?

„Ty się w ogóle nie zmieniasz!” – wykrzykuje zdumiona znajoma na widok nagle spotkanej Adaline. Ta odpowiada wymijająco: „Używam dobrych kremów”. I po raz kolejny ucieka, by nie wyjawić skrywanej tajemnicy wiecznej młodości. A gdyby akcja filmu „Wiek Adaline” działa się we współczesnym Olsztynie, w scenariuszu można byłoby wyczytać: „Ach, po prostu chodzę do BELOVED”…

– To nasze najbardziej luksusowe urządzenia – mówi na wstępie Katarzyna Purchała, menedżer ds. marki BELOVED BeautyPlace, olsztyńskiego salonu kosmetyki i medycyny estetycznej. Urządzenia Emerge i Zaffiro nazywa perełkami: – Bo nie działają inwazyjnie, ale bardzo szybko dają efekty, widoczne już po pierwszym zabiegu. Następuje złagodzenie niedoskonałości skóry, a po kolejnych wizytach znikają zmiany trądzikowe, blizny, pociążowy brzuszek czy zmarszczki – uzupełnia.

Jak to działa? Zacznijmy od twardych faktów. Emerge to frakcyjny nieablacyjny laser, który za pomocą mikrowiązek światła dokonuje resurfacingu naszego ciała. A dokładniej – w kontrolowany sposób uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej, by poprzez biologiczny proces gojenia zastąpić zniszczone komórki nową, zdrową tkanką. To metoda, która nie wymaga okresu rekonwalescencji, bo bazuje na naturze. By uzmysłowić sobie, jak wrodzona jest dla naszego ciała umiejętność regeneracji, wystarczy przypomnieć sobie działania mobilizacyjne tkanek z popularnego serialu animowanego „Było sobie życie”. Po takiej akcji następuje odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek, zmian pigmentowych, blizn i rozstępów. – Właściwie makijaż nie jest już potrzebny – śmieje się pani Katarzyna. – Po kilku wizytach widać, jak kolosalna zaszła zmiana. Znikają nawet trudne do wyeliminowana kosmetykami tzw. kurze łapki, nie ma śladu po nieestetycznych śladach potrądzikowych i nieprzyjemnie kojarzących się bliznach wyniesionych z wypadków.

Równie szybko, bezboleśnie i skutecznie działa Zaffiro. To urządzenie wyposażone w głowicę ze szlachetnego szafirowego szkła. Poprzez emitowanie promieniowania podczerwonego IR pobudza włókna kolagenowe (które wracają do młodzieńczej formy) oraz stymuluje fibroblasty, odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu. Tym samym jego zawartość w skórze wzrasta o około 30%. – A efekt odmłodzenia pogłębia się przez kolejne miesiące po kuracji – dopowiada Katarzyna Purchała. – To bardzo istotne, bo z wiekiem nasza skóra traci naturalną sprężystość. Żeby to zobrazować, zabieg Zaffiro wykonujemy najpierw na połowie twarzy. Różnica robi wrażenie. Pamiętam, jak wykonywane były pierwsze, testowe zabiegi. Zobaczyłam modelkę ze spuchniętą częścią twarzy. Zaniepokojona, zapytałam kosmetolog, co się stało. Okazało się, że ta część była dopiero przed terapią… Zdrowa, gładka skóra była już po liftingu – wspomina.

Nic dziwnego, że Zaffiro to najbardziej rozchwytywana kuracja w BELOVED BeautyPlace. Polecana jest do ujędrniania skóry całego ciała: wygładza zmarszczki, likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, obkurcza pociążowy brzuszek, podnosi opadające policzki i poprawia owal twarzy. Pełne rezultaty widoczne są po upływie od trzech do sześciu miesięcy po przeprowadzeniu terapii. Efekty, w zależności od właściwości skóry, utrzymują się od roku do dwóch lat. A zdziwione miny napotkanych znajomych – na zawsze.

madein_nr019_pion_012madein_nr019_pion_013

Tekst: Katarzyna Sosnowska-Rama
Obraz: Piotr Ratuszyński

BELOVED BeautyPlace
Olsztyn, ul. Marka Kotańskiego 4 lokal B1.11
tel. 664 464 404
kontakt@beloved.pl

www.beloved.pl