Cyfrowa wizualizacja to wstęp do metamorfozy uśmiechu. Pozwala perfekcyjnie zaplanować leczenie przez zespół specjalistów z olsztyńskiej kliniki Stomatologia Kot. Postęp technologiczny idzie tu w parze z zadowoleniem pacjentów.

Stomatologia Kot to 15 lat doświadczenia i zdobywania wiedzy. W zakresie pandemii klinika zainwestowała w szkolenia w zakresie nowych technologii, aby wizyty dla pacjentów były przyjemnym i bezbolesnym doświadczeniem

Stomatologia Kot: 15-letnie doświadczenie i inwestowanie w cyfrowe technologie

Od 15 lat cieszą się zaufaniem pacjentów, a trudny czas pandemii wykorzystali na szkolenia i inwestycje w cyfrowe technologie. Wszystko po to, aby stworzyć supernowoczesną ofertę leczenia problemów uzębienia, poprawy jego wyglądu albo skutecznej profilaktyki. Zespół doświadczonych lekarzy specjalistów zaproszonych do współpracy przez stomatologów dr Zofię Annusewicz-Kot i dr Grzegorza Kota dysponuje najnowszym sprzętem, posiada wszechstronną wiedzę i umiejętności.

Stomatologia Kot: wszystko idzie do przodu, nie ma już jednego dentysty od wszystkiego

– Kiedyś jeden dentysta zajmował się wszystkim w obszarze uzębienia, obecnie każdy z nas, pięciu lekarzy naszej kliniki, ma inny zakres działania – tłumaczy Zofia Annusewicz-Kot, współwłaścicielka kliniki Stomatologia Kot na olsztyńskich Nagórkach. – Podnosimy kwalifikacje, śledzimy trendy, technologiczne nowinki dotyczące naszych specjalizacji i na bieżąco wprowadzamy je do naszej oferty. Nie działamy tylko „od awarii do awarii” zębów, ale towarzyszymy pacjentom w ich życiu. Mamy pełną kontrolę nad stanem ich jamy ustnej, który rzutuje na zdrowie całego organizmu.

Stomatologia Kot: leczenie według dwóch autorskich procedur

Od nauki właściwego mycia zębów, po skomplikowane zabiegi w zakresie implantologii, protetyki czy ortodoncji. W klinice, która po pandemii zmieniła nazwę z Avidental na Stomatologia Kot, czasem leczą się trzy pokolenia jednej rodziny. Aby ułatwić diagnostykę i leczenie, centrum opracowało dwie autorskie procedury, przygotowujące pacjentów w różnym wieku do osiągnięcia wymarzonego celu. „Zdrowy uśmiech” przeznaczony jest dla tych, którzy mają niewielkie potrzeby lecznicze, jak profilaktyka, higiena zębów, leczenie próchnicy. Ci natomiast, którzy potrzebują zaawansowanych procedur, aby odtworzyć częściowo lub całkowicie uzębienie, przywrócić jego sprawność lub estetykę, korzystają z „Mocy uśmiechu”. Otwiera go precyzyjna diagnostyka, w której wykorzystuje się m.in. wizualizację cyfrową, a podczas rozmowy lekarze poznają oczekiwania pacjenta, pomocne do opracowania planu leczenia i jego kosztorysu.

– Oba pakiety mają na celu doprowadzenie do pełnego zdrowia jamy ustnej – tłumaczy dr Grzegorz Kot, współwłaściciel kliniki. – Zależy nam, aby wspólnie z pacjentem dobrać takie metody, które doprowadzą leczenie do końca, a nie zostaną przerwane w połowie ze względu na koszty czy inne ograniczenia. Często oprócz głównej potrzeby jak np. implant zęba, okazuje się, że obok rozwija się próchnica. Uświadamiamy pacjentów o pełnym stanie jamy ustnej i wspólnie ustalamy ścieżkę leczenia dopasowaną do ich możliwości.

Z cyfrowym „awatarem” u dentysty jak w…przymierzalni

Cyfrowy ”awatar” badanego bazuje na skanach i uwzględnia stan wyjściowy uzębienia. Cały proces leczenia wad zgryzu (leczonych m.in. innowacyjnym przezroczystym aparatem nakładkowym), startych zębów, ubytków, zabiegów implantacyjnych, chirurgicznych można obejrzeć na ekranie. A stworzone na drukarkach 3D nakładki to model docelowy, który pozwala „przymierzyć” nowy uśmiech niczym element stroju.

– Bazując na skanach szczęki możemy zaplanować proporcje zębów, które dobrze komponują się z twarzą, tworzą idealny uśmiech – tłumaczy dr Zofia Annusewicz-Kot. – Kiedyś leczenie opierało się wyłącznie na zaufaniu, dzisiaj technologia pozwala precyzyjnie zaplanować każdy szczegół, co eliminuje etap niepewności, obaw o jego efekty.

– A dla nas lekarzy to także ogromna pomoc w pracy, pozwalająca bezbłędnie nawigować podczas zabiegów, ograniczyć ich inwazyjność – dodaje dr Grzegorz Kot. – Dlatego cyfrowa stomatologia to przyszłość.

Stomatologia Kot: dzięki nowoczesnym technologiom, przełamują bariery związane z wizytą u dentysty

Wśród nowoczesnych sprzętów jakimi dysponują tutejsi lekarze i higienistki, znajduje się także m.in. tomograf stożkowy z obniżoną dawką promieniowania, mikroskop czy drukarki 3D. A na małych i dużych pacjentów z często spotykaną dentofobią czeka sedacja wziewna gazem rozweselającym.

– Przez lata budujemy relacje z naszymi pacjentami, pomagamy przełamać blokady, będące wynikiem nieprawidłowego leczenia w przeszłości – mówi współwłaścicielka kliniki. – I mamy ogromną satysfakcję, kiedy ufają nam po wieloletniej przerwie w leczeniu, a potem przyprowadzają do nas swoje dzieci. Dzisiaj dentysta już nie musi kojarzyć się z bólem i stresem. Nowoczesna stomatologia po prostu je wyeliminowała.

– Przez lata budujemy relacje z naszymi pacjentami, pomagamy przełamać blokady, będące wynikiem nieprawidłowego leczenia w przeszłości – mówi współwłaścicielka kliniki.

  • Tekst: Beata Waś
  • Stomatologia Kot
  • Olsztyn, Barcza 48/6l
  • tel.: 501 052 265
  • recepcja@stomatologiakot.pl
  • www.stomatologiakot.pl