Wiosenne porządki czas zacząć. Kwiecień to ostatni dzwonek, żeby przygotować się na sezon bikini. Ćwiczymy, dobrze się odżywiamy, używamy kosmetyków ujędrniających… ale jest jeden szczegół, który nie daje nam spokoju. To stary przyjaciel cellulit.

Tak zwana pomarańczowa skórka, czyli znajdująca się tuż pod skórą zbita tkanka tłuszczowa może uprzykrzyć życie. Bywa poważnym problemem zwłaszcza przy siedzącym trybie życia lub po porodzie. Zaawansowane stadia cellulitu to nie tylko problem estetyczny, ale często już zdrowotny. Mogą świadczyć o problemach hormonalnych, z krążeniem, a nawet powodować ból. Warto rozsądnie podejść do tego tematu i dopomóc swojemu ciału tam, gdzie natura okazuje się bezsilna.

Często sam ruch czy odpowiednia dieta nie wystarczają. Na szczęście nowoczesna kosmetologia wychodzi kobietom naprzeciw. Dziś do walki z cellulitem możemy zaprzęgnąć fale akustyczne. Bynajmniej nie chodzi o redukcję tłuszczu poprzez słuchanie muzyki, choć z pewnością taniec i dobre samopoczucie idą w parze z pięknym wyglądem.

Jednak aby na poważnie rozprawić się z cellulitem, potrzebne jest działanie od środka. Odpowiednia częstotliwość i moc fal akustycznych jest dziś wykorzystywana przy drenażu antycellulitowym. Taki zabieg oferuje aparatura marki Storz. Od jakiegoś czasu klientki z Warmii i Mazur mają do niej dostęp. Ta innowacyjna metoda dostępna jest w salonie BELOVED BeautyPlace w Olsztynie, jak na razie jedynym miejscu w regionie, gdzie dostępny jest drenaż przy pomocy fal akustycznych. Czym różni się Storz od innych zabiegów na cellulit? – Przede wszystkim jest to naturalna, to znaczy nie wymagająca inwazyjnej interwencji terapia – podkreśla Katarzyna Purchała, menedżer olsztyńskiego salonu kosmetyki i medycyny estetycznej BELOVED BeautyPlace. – Jest skuteczna przy każdym, nawet najbardziej zaawansowanym stadium – cellulitu zwłókniałego i zbitej tkanki tłuszczowej. Inne zabiegi, jak na przykład dostępne także u nas masaże przy użyciu LPG, polegają na mechanicznej stymulacji. To świetne dopełnienie całego procesu, jednak to właśnie działanie fali akustycznej w urządzeniu Storz powoduje właściwą redukcję cellulitu.

Cellulit pojawia się często już u bardzo młodych kobiet, tuż po okresie dojrzewania. Jeśli dermatolog lub kosmetolog nie stwierdzi inaczej, zabiegi Storz można wykonywać już od 18. roku życia. Efekty uzależnione są od stadium zaawansowania problemu, ale mogą być widoczne już po miesiącu od pierwszego zabiegu. A jak często powinnyśmy składać wizytę w salonie? – Dwa razy w tygodniu, maksymalnie do 12 zabiegów w serii, w zależności od potrzeb, które z klientką wspólnie ustala kosmetolog lub dermatolog – wyjaśnia Katarzyna Purchała.

Jedna sesja trwa zaledwie pół godziny i jest zupełnie bezbolesna. My leżymy, a całą żmudną pracę wykonuje za nas technologia. To dużo bezpieczniejsza i przyjemniejsza metoda walki z cellulitem – niezależnie od tego, jak zaawansowany jest nasz problem i ile mamy lat. Wszystko po to, żeby jedynym dylematem, jaki pozostanie nam latem, był wybór najbardziej twarzowego bikini.

Tekst: Sylwia Gutowska
Obraz: archiwum BELOVED BeautyPlace

BELOVED BeautyPlace
Olsztyn, ul. Marka Kotańskiego 4 lokal B1.11
tel. 664 464 404
kontakt@beloved.pl

www.beloved.pl