Czy musimy ślepo podążać za szybko zmieniającymi się trendami, by cieszyć się stylowym mieszkaniem? Gadżety i dodatki będące na topie, mogą być świetnym uzupełnieniem aranżacji. Sam jednak wystrój powinien być ponadczasowy. Dzięki temu stworzymy przestrzeń, która pozostanie niewzruszona na wszelkie modowe zawieruchy. W jaki sposób wyczarować taką uniwersalną stylizację? Na przykład zainspirujmy się otaczającą nas przyrodą.

Najszybszym pomysłem na błyskawiczną i spektakularną metamorfozę wnętrza są fototapety ścienne. Krajobrazy, panoramy wielkich miast czy kwiatowe ornamenty cieszą się największą popularnością. Dlaczego nie postawić na malownicze pejzaże Warmii i Mazur? W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie”, nie musimy sięgać po przedstawienia słynnych zabytków, takich jak Wieża Eiffla czy Big Ben, ani widoki egzotycznych dżungli czy skandynawskich fiordów, by cieszyć się spektakularną aranżacją. Wokół nas na wyciągnięcie ręki znajduje się tyle zachwycających zakątków, że spokojnie moglibyśmy obdzielić nimi kilka państw. Szeroki wybór ściennych dekoracji i wytrzymałe, wodoodporne materiały sprawiają, że możemy odmienić nie tylko wygląd naszego salonu czy sypialni, ale także łazienki i kuchni.

Lasy, puszcze, bory
Z czym kojarzą nam się Warmia i Mazury? Przede wszystkim z jeziorami i lasami. Te drugie stanowią ponad 30 proc. powierzchni województwa. Gęste, wiecznie zielone, sosnowe bory zachwycają nie tylko zagorzałych miłośników przyrody. Dużą popularnością cieszą się od wielu już sezonów oszczędne w wyrazie aranżacje, które choć są stylowe, mogą czasami sprawiać wrażenie chłodnych i nieprzytulnych. Ścienna dekoracja ukazująca rozciągającą się aż po horyzont puszczę będzie doskonałym sposobem, żeby złagodzić nowoczesne, minimalistyczne wnętrze. Widok z lotu ptaka to jednak tylko jedna z możliwości. Jeśli chcemy poczuć się tak, jakbyśmy znajdowali się w samym środku lasu, wybierzmy wzór ukazujący skrytą między drzewami polanę. W ten sposób, nawet relaksując się na kanapie po dniu intensywnej pracy, będziemy mieć wrażenie, że wypoczywamy na łonie natury. Jaką jeszcze zaletą odznaczają się takie fototapety? Krajobrazy leśne prezentują się znakomicie nie tylko we współczesnych stylizacjach, ale także w tradycyjnie urządzonych mieszkaniach. Dzięki temu jest to jedna z najbardziej uniwersalnych i łatwych do zaaranżowania dekoracji.

Kraina Tysiąca Jezior
Warmia i Mazury określane są Krainą Tysiąca Jezior, ponieważ ilość zbiorników wodnych jakie się tutaj znajdują, zarówno tych naturalnych, jak i sztucznych, może przyprawić o zawrót głowy. A w jakiej części naszego mieszkania najlepiej będzie się prezentował żywioł wody? Oczywiście w łazience. Na przestrzennych fototapetach 3d, krajobrazy mogą być nie tylko efektowną ozdobą przestrzeni, ale także sposobem na to, żeby optycznie powiększyć niewielki metraż. Choć zdarzają się mieszkania z przestronnymi łazienkami, większość odznacza się raczej kameralną powierzchnią. Jeśli sięgniemy po ścienną dekorację, wprowadzi ona do wnętrza iluzję dodatkowej głębi. W tej roli natomiast sprawdzą się malownicze pejzaże, ukazujące mazurskie jeziora. Krystalicznie czyste tafla, w której odbija się błękitne niebo, a powierzchnię przecinają dryfujące żaglówki, sprawi, że nasza łazienka zmieni się nie do poznania. Z kolei miłośnicy romantycznych aranżacji zakochają się w nastrojowym pejzażu, na którym jeziora spowite są efemerycznymi, porannymi mgłami. Do łazienek znakomicie pasuje także marynistyczna estetyka. Jeśli chcemy poczuć się jak prawdziwy wilk morski, zdecydujmy się na przedstawienie drewnianego molo, przy którym zacumowały niewielkie łódki.

Piękne Łąki tylko tutaj
Warmia i Mazury to nie tylko kraina lasów i jezior. Znajdziemy tutaj również zapierające dech w piersiach polany, a także… Piękne Łąki. Dlaczego z dużych liter? Bo to nazwa jednej z mazurskich wsi, którą nazwano właśnie na cześć tutejszej natury. Jeśli marzymy o tym, by w naszej sypialni zagościła sielska, nieco rustykalna aura, to najlepszym rozwiązaniem będą nastrojowe fototapety. Krajobrazy, które ukazują usiane kwiatami pola, pozwolą nam się cieszyć beztroskim, wakacyjnym klimatem, bez względu na wszelkie okoliczności i niesprzyjającą pogodę za oknem. Słoneczniki, maki i stokrotki, a może złote kłosy pszenicy? Takie pejzaże będą się znakomicie komponować z drewnianymi meblami w naturalnym kolorze, rattanowym fotelem i lnianymi zasłonami.
Takie propozycje pozwolą nam się cieszyć unikalnym pięknem tutejszej natury nawet wówczas, gdy mieszkamy w mieście, a z naszych okien rozciąga się widok na sąsiadujące bloki lub ruchliwą ulicę. Potrzeba niewiele, by całkowicie zmienić wystrój – wystarczy, że wybierzemy malownicze fototapety. A krajobrazy Warmii i Mazur, pozwalają poczuć wakacyjny luz nawet w środku zimy.

Autor inspiracji – Redro