Pochodzi od łacińskiego terra, czyli ziemia.
Jest łącznikiem między domem a ogrodem.
Jeśli powierzysz go tym, dla których nie jest terra incognita (łac. niezbadany ląd), stanie się miejscem kojącym ciało i duszę.

Pomyśl o zapachu kawy i wilgotnej trawy o poranku oraz wieczornej lampce wina wśród cykających świerszczy.
O rodzinnym obiedzie w promieniach słońca lub sennym popołudniu z książką, herbatą, kocem i deszczem miarowo uderzającym o zadaszenie. O odrobinie luksusu na co dzień…
Tak, wówczas pomyślisz o codzienności. O przebiegających tędy łapach, skaczących, ubłoconych kaloszach, roztańczonych szpilkach. O śniegu z topiącego się bałwana, który miał zaglądać przez okno oraz ulewie, zmywającej gorąco lata. O malowaniu, olejowaniu, usuwaniu drzazg.
A teraz wróć do pierwszej części, bo o drugiej pomyślał już twój taras. Taras twardszy od codzienności – by można było od niej odetchnąć (świeżym powietrzem, rzecz jasna).

Innowacyjne rozwiązanie propnuje firma REHAU – system desek tarasowych RELAZZO, które łączą w sobie naturalność prawdziwego drewna z zaletami nowoczesnych polimerów. Dzięki temu drugi i jednocześnie ostatni krok do prawdziwego wytchnienia będzie pierwszym krokiem postawionym na Twoim wymarzonym tarasie.
„To nie takie proste” – powiesz. „Ależ owszem” – odpowiedziałby Twój taras, gdyby tylko umiał mówić. Ale to, jaki jest, mówi samo za siebie. Produkowany w Austrii, w jednej połowie z iglastego drewna europejskiego, w drugiej zaś z najwyższej jakości ekologicznego polipropylenu, jest idealnym połączeniem dobrego stylu z dobrą jakością.

Widać to już gołym okiem, czuć bosą stopą. RELAZZO wygląda oraz pachnie jak naturalne drewno. Jest przyjemny w dotyku i bezpieczny: pozbawiony drzazg, odporny na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, śnieg, deszcz czy słońce i należy do wysokiej klasy antypoślizgowej. Doceniają go raczkujące dzieci i nieobute stopy – zwłaszcza podczas dzikiej ucieczki z leżaka przed nagłym oberwaniem chmury.
Nie boi się butów na obcasach, zabłoconych glanów czy mokrych łap czworonogich domowników, bo nie wymaga żadnej konserwacji. Jest łatwy w utrzymaniu czystości
i potrafi przez lata prezentować się równie estetycznie, jak w dniu jego wykonania.

Ma szeroką paletę barw do wyboru i dostosowaną do niego aplikację, w której można przetestować różne możliwości aranżacyjne, wykonać swój projekt oraz wizualizację ostatecznego efektu, a także przygotować listę potrzebnych materiałów.
Przy tak dużym wyborze sam montaż to błahostka. Potrzeba tylko wkrętarki oraz piły do drewna. I już tego samego dnia możesz się z nim całkowicie zjednoczyć – po prostu leżeć i pachnieć.

Tekst: Katarzyna Sosnowska-Rama
Obraz: materiały producenta

_DSC8081-X3
Taras przy wymarzonym domu jest bardzo ważnym elementem dla naszych inwestorów.
Jest częścią ich codziennego życia, staje się także wizytówką obiektu. Liczy się jego dizajn, kształt, kolor, faktura, a przede wszystkim funkcjonalność. Taras stanowi niezmiennie integralną część wraz z elewacją budynku oraz terenem wokół. Proponujemy nowatorskie rozwiązania, które dają nam wiele możliwości, zarówno pod kątem dowolnego kształtowania powierzchni, szerokiej gamy kolorystycznej, jak i montażu. Wiele z naszych problemów projektowych udało się rozwiązać właśnie za pomocą systemów Relazzo, które przypominają naturalną deskę drewnianą, ale nie wymagają tyle pracy przy utrzymaniu i konserwacji.
Dzięki temu można stale cieszyć się ich wyglądem i nie martwić się o ich kolor za kilka miesięcy.
W miejscach, gdzie powierzchni tarasowych jest dużo, połączenie jakości oraz komfortu użytkowania stało się idealnym rozwiązaniem.
Agnieszka Markowska, projektantka wnętrz, MAKstudio