Choć są zespołem profesjonalistów, to bardziej od kolejnych transakcji kręcą ich ludzkie historie i spełnianie marzeń. Ekipa PROFIN Finanse i Nieruchomości to grupa przyjaciół, którzy kilka lat temu sami zamarzyli o własnej firmie.

Ostatnio żartowaliśmy, że jesteśmy trochę jak dziennikarze – zaczyna rozmowę Natalia Dygacz, współzałożycielka PROFIN Finanse i Nieruchomości. – Chodzi o to, że zanim zaczniemy działać, to dużo słuchamy. Poznajemy klientów w różnych sytuacjach życiowych, ich niesamowite losy i wzruszające historie.

– I zawsze dajemy więcej niż tylko wyważony profesjonalizm – dodaje Radosław Wolert, który również był jednym z inicjatorów powstania PROFIN-u.

Klienci do nas wracają

– Najlepszą miarą naszej pracy i jednocześnie największą nagrodą jest to, że klienci do nas wracają. W efekcie rzadko pracujemy z ludźmi, którzy są dla nas anonimowi. Bardzo często polecają nas, wiedząc, że nie zawiedziemy ich bliskich czy znajomych podczas podejmowania ważnych życiowych decyzji – opisuje Katarzyna Biedrzycka.

Swoje ważne życiowe decyzje piątka przyjaciół tworzących zespół PROFIN Finanse i Nieruchomości podjęła latem 2020 roku. Zadecydowali wówczas o stworzeniu biura zajmującego się nieruchomościami oraz finansowaniem ich zakupu. Pracowali w branży od lat, ale czuli, że wciąż mają rezerwy i niektóre rzeczy wspólnie mogliby robić jeszcze lepiej. – Kiedy już postanowiliśmy działać, reszta poszła szybko – wspomina Maciej (w sumie nie takie „piórko”, bo po godzinach wyczynowo uprawia kajakarstwo). – Każdy z nas ma swoje pasje i wszyscy jesteśmy inni. Ale może właśnie dlatego tak dobrze się uzupełniamy – przypuszcza.

Oprócz Macieja sprzedażą nieruchomości w Profin Finanse i Nieruchomości zajmują się Agnieszka Falkowska (licencjonowany pośrednik z kilkunastoletnim doświadczeniem) oraz poznany już Radek Wolert. Z kolei duet ekspertów finansowych, czyli Natalia Dygacz i Katarzyna Biedrzycka, umożliwia klientom uzyskanie kredytu. – Dzięki takiemu zespołowi jesteśmy w stanie zaopiekować się klientem od A do Z – podkreślają zgodnie.

To właśnie nacisk na kompleksowe i indywidualne podejście oraz wyjątkowo rozbudowaną obsługę posprzedażową jest ich największym wyróżnikiem na rynku. A nie jest to takie łatwe, bo w samym Olsztynie działa kilkadziesiąt biur nieruchomości. – Mam jednak wrażenie, że udało nam się stworzyć wybijającą się ponad standard jakość – uważa Radek Wolert.

Agnieszka dodaje: – Zdarza się, że pomagamy klientowi w różnych kwestiach nawet rok po transakcji. To czasem już nie tyle indywidualne, co wręcz osobiste podejście do jego potrzeb. Z założenia chcieliśmy być przeciwieństwem typowej „masówki” pośredniczącej w obrocie nieruchomości. I wierzymy, że w dłuższej perspektywie to nasze inwestowanie w relacje z klientami będzie się zwracać z nawiązką.

PROFIN Finanse i Nieruchomości: Branżowe standardy

I zwraca się, bo stąd potem takie historie, jak przytoczona z nieukrywanym uśmiechem przez Natalię Dygacz – Mam kilku klientów, którym pomagałam przy zakupie pierwszego mieszkania, kiedy rozpoczynali dorosłe życie. Później doradzałam im jak uzyskać korzystne finansowanie na zakup kolejnego, większego, kiedy byli już z partnerami, a ostatnio zaczęliśmy rozmowy na temat nieruchomości, w której będzie już miejsce dla dziecka i psa.

PROFIN Finanse i Nieruchomości dba o najwyższe branżowe standardy: profesjonalną sesję fotograficzną nieruchomości, wirtualny spacer czy dedykowany budżet na promocję oferty. Dzięki temu efekt końcowy współpracy zadowala każdą ze stron.

A najlepszą rekomendacją ich usług jest to, że sami wzajemnie korzystają ze swojego wsparcia również przy zakupie nieruchomości na własne potrzeby. – To dla nas naturalne – podkreśla Maciek. – Wiemy przecież, że przy sąsiednich biurkach mamy najlepszych ekspertów w mieście.

Tekst: Renton Media, obraz: Dariusz Prokopczuk

PROFiN Finanse i Nieruchomości

Olsztyn, ul. Kopernika 29-31 piętro II

profin.olsztyn.pl

fb/PROFiNolsztyn