Wstęp będzie na końcu tego tekstu. A cały tekst będzie dla tych, którzy na myśl o „Uczcie Babette” czy „Ratatuju” stają się głodni wrażeń wizualnych i kulinarnych, kolekcjonują książki kucharskie, fotografują swoje posiłki i lubią gotować lub przynajmniej jeść. Zajrzyj do hotelu Willa Port w Ostródzie. Czeka cię coś więcej niż uczta dla podniebienia.

Składniki udanego weekendu:
długi czerwcowy weekend,
włoska restauracja Trattoria la Riva,
aktorzy Dominika Łakomska i Robert Moskwa,
jezioro Drwęckie,
głodna grupka znajomych lub rodziny,
wyczulone zmysły,
podniebienia i żołądki spragnione kuchni śródziemnomorskiej i wegetariańskiej

Przygotowanie:
Swoje zmysły rozgrzej do maksymalnej temperatury. Gdy będziesz już gotów, by chłonąć wszystkimi naraz, przygotuj rodzinę lub grupkę znajomych do wyjścia. Wmieszajcie się w włoską atmosferę restauracji Trattoria la Riva. Rozsiądźcie w wygodnych fotelach ogrodowych przed hotelem Willa Port. I zamieńcie w słuch, przysłuchując się temu, co podczas tego pikniku ugotują dla was Dominika Łakomska i Robert Moskwa. Obserwujcie, jak będą przygotowywać awokado nadziewane kawiorem czy makaron z krewetkami w sosie śmietanowym. Przeistoczcie się w zmysł węchu, czując jak obiecujące zapachy orientalnych przypraw unoszą się nad jeziorem Drwęckim. A na koniec dołączcie zmysły smaku i dotyku, częstując się gotowymi już daniami.
I nie żałujcie, że długi czerwcowy weekend już się skończył, a was tam nie było. Bo będą kolejne weekendy. Kulinarne, kulturalne, sportowe. Z piknikami, recitalami, jednoaktówkami i zawodami. Wstęp wolny. A kto nie przyjdzie, ten musi „oddać fartucha”!

Tekst: Katarzyna Sosnowska-Rama, Obraz: Joanna Barchetto

Hotel Willa Port**** Conference Resort & SPA
Ostróda, ul. Mickiewicza 17
tel. 89 642 46 00
www.willaport.pl