Są wizytówką każdego z nas – zadbane zęby. Dzięki technologii można je wymienić choćby jednego dnia. Tyle że chodzenie do dentysty wciąż nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym. Tu też technologia pomaga odczarować ten stereotyp.

Centrum stomatologiczne Pro Dentis idzie z duchem czasu, propagując w regionie nowoczesną stomatologię, zwłaszcza w obszarze rekonstrukcji uzębienia. Dlatego fach właścicieli, Anny i Sebastiana Pytlowany, wspomaga technika cyfrowa.

Prodentis Olsztyn – stomatologia podążająca z duchem czasu

Nowoczesne metody leczenia sprawiają, że walka o piękny uśmiech wcale nie musi być bolesna. Nawet w skomplikowanych przypadkach albo wtedy, gdy konieczne jest wręcz usunięcie zęba. Przejściowy etap jego braku nie jest już problemem, bo dzięki cyfrowemu projektowaniu oraz nawigacji komputerowej „zmiennik” pojawia się w jeden dzień.

Centrum stomatologiczne Pro Dentis idzie z duchem czasu, propagując w regionie nowoczesną stomatologię, zwłaszcza w obszarze rekonstrukcji uzębienia. Dlatego fach właścicieli, Anny i Sebastiana Pytlowany, wspomaga technika cyfrowa. – Z jej pomocą możemy zaplanować, zaprojektować, a następnie wykonać lepszej jakości elementy potrzebne do skutecznego leczenia – wyjaśnia lek. med. Anna Pytlowany, współwłaścicielka Pro Dentis, specjalistka stomatologii zachowawczej z endodoncją.

Prodentis Olsztyn – nowoczesny skaner wewnątrzustny

Do wykonania tych procedur w gabinecie wykorzystywany jest skaner wewnątrzustny, który robi cyfrowy obraz uzębienia pacjenta. Wirtualny obraz na ekranie komputera dostępny jest w kilkadziesiąt sekund. – Jest bardzo precyzyjny, możemy na nim zobaczyć m.in. budowę struktur anatomicznych zębów, dziąseł, kształt zębów, skalę ubytków czy wad zgryzu – wylicza Anna Pytlowany.

Precyzja, rzetelne badania i bezpieczeństwo

Jednak tylko ta technologia nie wystarczy. Dlatego kolejnym urządzeniem wykorzystywanym w procesie diagnostyki i leczenia jest tomograf komputerowy. To on umożliwia stomatologom znalezienie najlepszego miejsca na wszczepienie implantu. – Pozwala także ocenić wielkość kości oraz odległość od struktur krytycznych w interesującym nas przekroju lub płaszczyźnie. Daje to zarówno pacjentowi i lekarzowi jak największe bezpieczeństwo a zarazem prognozuje powodzenie zabiegu – zapewnia lek. stom. Sebastian Pytlowany, współwłaściciel Pro Dentis, specjalista protetyki stomatologicznej i implantolog.

Stomatologia bez bólu

Czy to boli? Oczywiście, że nie. Procedura wprowadzenia implantu do kości odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu można bez bólu wykonać cały zabieg w jak najkrótszym czasie. A ten, jak wiadomo, ma znaczenie – zwłaszcza, gdy stawką jest piękny uśmiech. W sytuacjach, w których usuwany przed implantacją ząb był zbyt zainfekowany, a natychmiastowe wprowadzenie implantu było bezpieczne, specjaliści z Pro Dentis wykorzystują laser erbowo-yagowy. Pozwala im to osiągnąć sukces terapeutyczny przy minimalnej inwazyjności oraz bez odkładania zabiegu w czasie.

W pierwszym etapie za pomocą wiązki lasera Er:YAG selektywnie i precyzyjnie usuwana jest zainfekowana tkanka. W drugim zaś wykorzystywane jest bakteriobójcze i bimodulacyjne działanie światła lasera Nd:YAG. Pozwala to na dezynfekcję tkanki miękkiej oraz kości i przyspieszenie gojenia się tkanek. Dzięki takiemu przygotowaniu można od razu bezpiecznie wprowadzić implant.

Prodentis Olsztyn – przełomowa technika nawigacji implantologicznej

Mowa o technice nawigacji implantologicznej, czyli wykorzystania do precyzyjnego umiejscowienia implantu szablonu chirurgicznego. – Dzięki temu implantacje są przyjemniejsze dla pacjentów i mniej skomplikowane. Skraca się czas zabiegu a powikłania pozabiegowe występują o wiele rzadziej. Nowe technologie pozwalają zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo pacjentom i zwiększają przewidywalność zabiegu – wyjaśnia Sebastian Pytlowany.

W gabinecie można skorzystać także z usług z zakresu protetyki, endodoncji, chirurgii stomatologicznej czy laserowego wybielania zębów. Wszystkie wsparte są nowoczesną technologią, dzięki czemu zabiegi są prostsze i szybsze. Dają jeszcze lepsze efekty estetyczne i precyzję wykonania. I, co bardzo ważne, są komfortowe dla pacjentów oraz mało inwazyjne. Mogą z nich korzystać pacjenci w różnym wieku i z różnymi dolegliwościami. – Zabiegi nie wymagają ze strony pacjenta specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji po, a to oznacza oszczędność czasu – przekonuje Anna Pytlowany.

Dzisiejsza technika i nowocześnie podchodzące do zabiegów gabinety stomatologiczne zmieniają stereotyp bolesnej wizyty u dentysty. A implanty nie wymagają wyrzeczeń. Więc walka o piękny uśmiech nie musi być już… walką, a miłym wspomnieniem zadbania o siebie.

W gabinecie można skorzystać także z usług z zakresu protetyki, endodoncji, chirurgii stomatologicznej czy laserowego wybielania zębów. Wszystkie wsparte są nowoczesną technologią, dzięki czemu zabiegi są prostsze i szybsze. Dają jeszcze lepsze efekty estetyczne i precyzję wykonania.

Tekst: Ewelina Zdancewicz

  • Anna Pytlowany – lekarz dentysta, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją, absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku, dyrektorka Wojewódzkiej Stomatologicznej Przychodni Specjalistycznej w Olsztynie.
  • Sebastian Pytlowany – lekarz stomatolog, specjalista protetyki stomatologicznej, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Lwowie i Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie, uczestnik studiów podyplomowych European Master Degree in Oral Implantology na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
  • Klinika Stomatologiczna Pro Dentis
  • Olsztyn, Witosa 6
  • 543 33 88
  • prodentis@pro-dentis.pl
  • pro-dentis.pl