A może rzucić to wszystko i osiąść na Mazurach? Delektować się kawą z widokiem na jezioro i wszechobecną zieleń? Apartamenty Pratum w Mikołajkach to spełnienie marzeń o całorocznym wypoczynku. I doskonała inwestycja na niepewne czasy. 

Pratum – nowa inwestycja na Mazurach

Polodowcowe zbocze na którym powstaje inwestycja Pratum, wiosną zamieni się w zielony raj. Jej nazwa pochodząca od łacińskiego słowa łąka zobowiązuje. Między czterema dizajnerskimi apartamentowcami zakwitną dzikie kwiaty, zioła i ozdobne trawy.

Polodowcowe zbocze na którym powstaje inwestycja Pratum, wiosną zamieni się w zielony raj. Jej nazwa pochodząca od łacińskiego słowa łąka zobowiązuje. Między czterema dizajnerskimi apartamentowcami zakwitną dzikie kwiaty, zioła i ozdobne trawy. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli poczuć, że są w sercu Mazur, gdzie przyroda gra pierwsze skrzypce. W bezpiecznej odległości od turystycznych szlaków można odpocząć od miejskiego zgiełku i nasycić zmysły. To przede wszystkim miejsce dla tych, którzy chcą mieć własny luksusowy kawałek przestrzeni przy Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Choć położone w kameralnym zakątku Mikołajek, pozwala w krótkim czasie dotrzeć do całorocznych atrakcji dedykowanych aktywnemu wypoczynkowi dla całych rodzin. W promieniu kilkuset metrów znajdują się m.in. stadniny, wodny park, tor saneczkowy, wypożyczalnia wodnego sprzętu i słynna tętniąca życiem przystań żeglarska.

– Pratum to wizytówka skupiająca to, co mamy w regionie najlepszego: nieskażoną naturę, komfortowy wypoczynek, nietuzinkową architekturę czy dobrą kuchnię – wymienia Jerzy Tanajewski, właściciel firmy Budextan, przedsiębiorstwa budowlanego z siedzibą w Marcinkowie. – Nie modyfikujemy terenu inwestycji, pozostawiamy naturalne zbocze, które zapewni mieszkańcom malowniczy widok na jezioro Tałty, a z niektórych lokali także na Mikołajskie. Zależy nam, aby jak najmniej ingerować w otoczenie, które jest największym atutem tej prestiżowej inwestycji.

To przede wszystkim miejsce dla tych, którzy chcą mieć własny luksusowy kawałek przestrzeni przy Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Choć położone w kameralnym zakątku Mikołajek, pozwala w krótkim czasie dotrzeć do całorocznych atrakcji dedykowanych aktywnemu wypoczynkowi dla całych rodzin.

Pratum – Mieszkania, apartamenty, strefa wellness, czy mini-siłownia

Projekt nowej inwestycji powierzono sprawdzonej pracowni Dżus GK Architekci z Olsztyna. W pierwszym trzykondygnacyjnym budynku w wysokim standardzie, oprócz 49 mieszkań i apartamentów (27–117 mkw) znajdzie się strefa wellness z jacuzzi, sauną, mini-siłownia, bawialnia dla dzieci, sala chilloutowa dla dorosłych z piłkarzykami czy bilardem.

– Pandemia obudziła w nas potrzebę posiadania własnego miejsca z dala od tłumów, w bliskości z naturą – tłumaczy właściciel. – Pratum to komfortowa enklawa stworzona z myślą o tych marzeniach, pozwalająca na kameralny relaks, spotkania z przyjaciółmi, bezpieczne miejsce dla pociech. W kolejnych budynkach powstanie także m.in. recepcja i restauracja. Słowem – wszystko, co niezbędne, aby miło spędzić weekend czy urlop, albo przenieść tu swoje życie na stałe. Na życzenie klientów przygotowujemy lokum pod klucz, bo część z nich inwestuje w tę nieruchomość premium z myślą o wynajmie.

Do wyboru klienci mają pakiety wykończeniowe: Lago – zaprojektowany z szacunkiem do natury, Terra – opierający się na ciepłej palecie kolorystycznej i szlachetnych materiałach oraz indywidualny pakiet premium.

Inwestycja Pratum kusi unikatowym położeniem, naturą i nowoczesną technologią

Klucze do lokali w pierwszym z czterech zaplanowanych budynków zostaną oddane po drugim kwartale 2023 roku. Chętni na swój kawałek ekskluzywnej przestrzeni w stolicy Mazur pojawiają się ze wszystkich stron Polski. Kusi ich nie tylko unikatowe położenie Pratum, ale i nowoczesna technologia, precyzja wykończenia w detalach i proekologiczne rozwiązania. Wśród nich m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych czy zbiornik retencyjny gromadzący deszczówkę w przestrzeni kameralnego osiedla. Tarasy widokowe na dachach porośniętych roślinnością wtopią się w zielone otoczenie Pratum, pozwalając mieszkańcom na chillout pod chmurką.

– Mikołajki, oddalone nieco ponad dwie godziny drogi od stolicy, stały się kultowym miejscem nie tylko do odpoczynku, ale i zdalnej pracy z laptopem – zapewnia właściciel firmy Budextan. – Kilkadziesiąt metrów dzieli domową przestrzeń od brzegu jeziora, pozwalając zachować work-life balance. Tu można żyć w zgodzie z naturą, nie wyrzekając się wygód.

Budextan- rodzinne przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem

Budextan – cenione na rynku rodzinne przedsiębiorstwo z 30-letnim doświadczeniem, to swoisty ambasador regionu. Fama o ich jakościowych i wiarygodnych inwestycjach, realizowanych głównie na Mazurach, rozchodzi się wśród klientów drogą pantoflową. – Mamy klientów, którzy posiadają po kilka nieruchomości na naszych osiedlach, bywa że obsługujemy już trzecie pokolenie jednej rodziny – zapewnia Jerzy Tanajewski. – Naszymi podwykonawcami są lokalne firmy, zatrudniamy miejscowych na każdym etapie inwestycji. Naszą misją jest dokładanie cegiełki do rozwoju regionu, z którego pochodzimy i którego nie zamienilibyśmy na żadne inne miejsce na świecie. Pratum to jej ukoronowanie, projekt premium, który pozwoli pokochać Mazury nawet tym, którzy do tej pory wybierali inne kierunki do wypoczynku, życia i pracy.

Chętni na swój kawałek ekskluzywnej przestrzeni w stolicy Mazur pojawiają się ze wszystkich stron Polski. Kusi ich nie tylko unikatowe położenie Pratum, ale i nowoczesna technologia, precyzja wykończenia w detalach i proekologiczne rozwiązania. Wśród nich m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych czy zbiornik retencyjny gromadzący deszczówkę w przestrzeni kameralnego osiedla.

  • Tekst: Beata Waś
  • Inwestor: Budextan
  • Mrągowo, Marcinkowo 156
  • 603 185 999, 726 185 999
  • Więcej informacji na: www.budextan.pl
  • E-mail: kontakt@pratumapartamenty.pl
  • Strona inwestycji: www.pratumapartamenty.pl